​Luka Dončičius sugrįžo į NBA aikštelę po 10-ties rungtynių pertraukos, о „Dallas Mavericks“ (18/18) išvykoje 95:86 (26:22, 25:17, 22:25, 22:22) įveikė „Oklahoma City Thunder“ (13/23) krepšininkus.

Po 10 rungtynių pertraukos sugrįžęs L. Dončičius stebėjo istorinį australo pasirodymą<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Jan 3, 2022, 9:03 AM, atnaujinta Jan 3, 2022, 9:39 AM

Didžiąją rungtynių dalį „Mavericks“ praleido turėdami dviženklį pranašumą, tačiau laikui bėgant į pabaigą Dalaso ekipos pranašumas tirpo.

Šeimininkai į paskutinę minutę žengė pirmaudami 90:84, tačiau Isaiah Roby pataikė dvitaškį ir gražino intrigą į rungtynes. Visgi, jau sekančioje atakoje Maxi Kleberis po Luka Dončičiaus perdavimo pataikė tritaškį ir užtikrino „Mavericks“ pergalę.

Po čiurnos traumos ir koronaviruso sugrįžęs L.Dončičius aikštelėje praleido 31 minutę ir per ją pelnė 14 taškų (4/8 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 9 ir pavogė 1 kamuolį, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir net 7 kartus suklydo.

Istorinį pasiekimą užfiksavo „Oklahoma City Thunder“ jaunuolis Joshas Giddey. Gynėjas, būdamas 19 metų, 2 mėnesių ir 23 dienų amžiaus pasižymėjo trigubu dubliu ir tapo jauniausiu krepšininku tai pasiekusiu per visą lygos istoriją.

J.Giddey per 36 minutes pelnė 17 taškų (4/11 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius ir suklydo 3 kartus.

Rekordas iki šiol priklausė Lietuvoje profesionalo karjerą pradėjusiam „Charlotte Hornets“ gynėjui LaMelo Ballui. Amerikietis praėjusį sezoną trigubą dublį užfiksavo 19 metų, 10 mėnesių ir 17 dienų amžiaus.

„Thunder“: Joshas Giddey 17 (13 atk. kam., 14 rez. per., 4 per. kam.), Ty Jerome'as ir Isaiah Roby po 12, Aaronas Wigginsas 10 (6 atk. kam.).

„Mavericks“: Timas Hardaway ir Marquese Chrissas (7 atk. kam.) po 15, Luka Dončičius 14 (9 atk. kam., 10 rez. perd., 7 kld.), Jalenas Brunsonas 12 (7 rez. per.), Dorianas Finney-Smithas 10 (6 atk. kam.).