Monstriškas Domanto Sabonio vakaras – taip įspūdingai lietuvis dar šį sezoną nežaidė

„Brooklyn Nets“ (24/12) ekipa trečiadienio vakarą nutraukė trijų pralaimėjimų seriją NBA čempionate – panaikino 19 taškų deficitą ir išvykoje 129:121 (32:37, 28:36, 34:28, 35:20) įveikė „Indiana Pacers“ (14:25). Indianapolio ekipai atsikratyti šeštojo pralaimėjimo iš eilės nepavyko net ir po įspūdingo Domanto Sabonio pasirodymo.

Domantas Sabonis ir Kevinas Dutantas<br> AFP/Scanpic.com nuotr.
R.Carlisle'as ir D.Sabonis.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 6, 2022, 7:09 AM, atnaujinta Jan 6, 2022, 7:48 AM

D.Sabonis „Pacers“ gretose turėjo monstrišką vakarą – per 37 min. pelnė 32 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau to nepakako šeimininkams.

Lietuvis pataikė 9 dvitaškius iš 13, vienintelį mestą tritaškį ir 11 baudų metimų iš 13.

Tai tik antras kartas šiame sezone, kai lietuvis renka trigubą dviženklį, tačiau pirmuoju atveju jis įmetė 16 taškų, tačiau atsikovojo net 25 kamuolius.

D.Sabonis ir vėl kėsinosi į karjeros rezultatyvumo rekordą, kuris yra 36 taškai.

Praleidęs pirmąsias 35 komandos rungtynes ​​dėl nenoro skiepytis, į aikštę po tyrimų sugrįžo „Nets“ lyderis Kyrie Irvingas ir komandoje vėl buvo didysis trejetas: jis, Jamesas Hardenas ir Kevinas Durantas.

Nors K.Irvingas per pirmąsias savo sezono šešias žaistas minutes prametė abu metimus ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo, „Nets“ tempė 16 taškų per pirmąjį kėlinį pelnęs K.Durtantas.

Tačiau 10 dienų kontraktui į „Pacers“ sugrįžęs Lance'as Stephensonas pratrūko – pelnė 20 taškų ir po 12 mačo minučių šeimininkai pirmavo pirmavo 37:32.

Nors antrame kėlinyje K.Irvingas galiausiai pasižymėjo aštuoniais taškais, įspūdingai žaidęs „Pacers“ krovėsi persvarą, kuri tapo dviženklė, o viską darė du žaidėjai – tuomet jau 24 taškus įmetęs L.Stephensonas ir dar 18 taškų pridėjęs Domantas Sabonis – Indianos komanda iš žaidimo atakavo 61,9 proc., taiklumu ir po dviejų kėlinių pirmavo 73:60.

Trečiame kėlinyje šeimininkai buvo susikrovę ir 19 taškų pranašumą – 81:62, tačiau jis sumenko jau 7-ąją trečiojo ketvirčio minutę.

Ketvirtame kėlinyje „Pacers“ persvara visiškai sumenko, o po spurto 17:6, po Patty Millso tritaškio, „Nets“ jau pirmavo 107:106.

Per paskutines keturias žaidimo minutes Bruklinas išlaikė šešių taškų pranašumą, o K.Durantas ir K.Irvingas padėjo šiai persvarai dar labiau išaugti.

„Nets“ gretose Kevinas Durantas atseikėjo 39 taškus, Kyrie Irvingas – 22, o Jamesas Hardenas – 18 taškų.

„Pacers“: Domantas Sabonis 32 (9/13 dvit., 11/13 baud., 12 atk. kam., 10 rez. perd., 5 kld.), Lance'as Stephensonas 30 (8/11 dvit., 4/8 trit., 5 rez. perd.), Keiferis Sykesas 18, Mylesas Turneris 14.

„Nets“: Kevinas Durantas 39 (13/18 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyrie Irvingas 22 (9/15 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Jamesas Hardenas 18 (5/8 dvit., 8/10 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 13, Nicolasas Claxtonas ir DeAndre Bembry (5/5 dvit.) po 12.