Pagerbdami Dirką Nowitzki „Mavericks“ žaidėjai pažemino „Golden State Warriors“

NBA čempionato mače trečiadienį užtikrintą pergalę iškovojo „Dallas Mavericks“ (20/18) klubas, kuris šią sėkmę padovanojo savo legendiniam žaidėjui vokiečiui Dirkui Nowitzki. Teksaso atstovai namie 99:82 (21:21, 29:18, 20:28, 29:15) nugalėjo „Golden State Warriors“ (29/8).

Dalase pagerbtas Dirkas Nowitzkis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-01-06 08:33, atnaujinta 2022-01-06 08:34

Po pergalingų rungtynių įvyko iškilmingas Dirko Nowitzki pagerbimas – 41-uoju numeriu pažymėti marškinėliai buvo iškelti į Dalaso ekipos palubes.

Daugiau nei 20 metų „Mavericks“ komandoje kovojęs vokietis su ekipa NBA čempionų titulą laimėjo 2011-aisiais, pakeliui parklupdydamas specialiai dėl NBA aukso žiedų sulipdytą „Miami Heat“ ekipą, kurioje kovojo LeBronas Jamesas, Chrisas Boshas ir Dwyane‘as Wade‘as.

„Warriors“ šioje dvikovoje itin blogai metė tritaškius, pataikę vos 5 iš 28, o pralaimėjimą svečiams lėmė nevykęs lemiamas kėlinys, kuriame San Francisko ekipa sukrapštė vos 15 taškų.

Dalaso klubą į priekį vedė slovėnas Luka Dončičius, per 34 minutes pelnęs 26 taškus (5/10 dvitaškių, 2/8 tritaškių, 10/12 baudų metimų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 6 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

„Warriors“ pasiekė šio sezono nerezultatyvumo rekordą – ankstesnis anitrekordas buvo fiksuotas prieš savaitę, kai į „Denver Nuggets“ krepšį „kariai“ sumetė vos 86 taškus.

„Warriors“: Andrew Wigginsas 17, Stephenas Curry 14 (1/9 tritaškių, 9 atk. kam., 5 rez. perd.), Gary Paytonas 11 (11 atk. kam.), Juanas Toscano-Andersonas 9.

„Mavericks“: Luka Dončičius 26 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 2/8 tritaškių), Dorianas Finney-Smithas 17 (9 atk. kam., 4/7 tritaškių), Jalenas Brunsonas 15, Timas Hardaway‘us 14.