Įspūdinga: D. Sabonis NBA lygoje pagerino legendinį L. Kleizos rekordą

Domantas Sabonis šeštadienį pasiekė savo ir Lietuvos karjeros rekordą NBA, įmetęs net 42 taškus. Vargu ar galima buvo pagalvoti, kad po tokio pasirodymo jo vedama „Indiana Pacers“ pralaimėtų. Indianapolio krepšininkai namie 125:113 (33:27, 28:25, 29:34, 35:27) susitvarkė su „Utah Jazz“.

Domantas Sabonis.<br>AFP/Scanpic.com nuotr.

Jan 9, 2022, 7:14 AM, atnaujinta Jan 9, 2022, 8:38 AM

D.Sabonis pagerino Linui Kleizai priklausiusį Lietuvos rekordą NBA lygoje – daugiau taškų už Domantas per visą NBA istoriją nepelnė nė vienas lietuvis.

Legendinio Arvydo Sabonio sūnus per 38 minutes pelnė net 42 taškus (15/18 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 6 ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Aukštaūgis pagerino 2008-aisiais L.Kleizos fiksuotą rezultatą, kai šis sausio 18 dieną, žaisdamas „Denver Nuggets“ gretose, pelnė 41 tašką (13/21 met., 11/14 baud. met.).

„Pacers“ galiausiai nutraukė šešių pralaimėjimų seriją, o „Jazz“ įkrito į duobelę, prieš tai nusileidę

Dešimties dienų kontraktą turintis įžaidėjas Lance'as Stephensonas „Pacers“ ekipoje pelnė 16 taškų, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir keturis kartus perėmė kamuolį.

„Lance'as mums suteikia kitą žaidimo atmosferą, – tikino „Pacers“ treneris Rickas Carlisle'as. – Jis turi krepšinio kibirkštį, Lance'as su kamuoliu gali padaryti daug dalykų ir kas svarbiausia – jis nėra nuspėjamas ir savanaudis“.

Jutos komandoje Donovanas Mitchellas pelnė 36 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

L.Stephensonas atliko septynis rezultatyvius perdavimus ketvirtajame kėlinyje, ir keturis iš jų – aikštėje dominavusiam D.Saboniui. „Pacers“ strategas R.Carlisle'as teigė, kad D.Sabonis ir L.Stephensonas puikiai dera tarpusavyje.

L.Stephensonas, prisijungęs prie komandos pagal 10 dienų kontraktą prieš sausio 2-ąją rungtynes ​​Klivlande, tikina, kad pastarąsias dvejas rungtynes ​​jautėsi komandoje itin patogiai.

„Bandau prisitaikyti, žiūrėjau į visų komandos narių žaidimą, skaičiau jų žaidimą ir kai ką supratau“, – aiškino L.Stephensonas, dieną prieš įmetės 30 taškų į „Brooklyn Nets“ krešį.

L.Stephensonas jau yra anksčiau žaidęs su D.Saboniu ir lietuvis tikino Sabonis sakė, kad jam patinka žaisti du prieš du su L.Stephensonu.

„Jis labai protingas žaidėjas, moka žaisti, – sakė D.Sabonis. – Mums verta turėti tokį krepšininką ekipoje'“.

Apskritai D.Sabonis aiškino, kad komanda pastaruoju metu atsigauna, nes negaili kamuolių vienas kitam.

Indiana pirmajame kėlinyje pataikė 56 proc. metimu ir įpusėjus kėliniui įgijo šiokią tokią persvarą – 61:52. Juta trečiojo kėlinio viduryje panaudojo spurtu 12:0 ir sumažino persvarą iki 70:69, o po trijų kėlinių Indianos krepšininkai pirmavo 90:86.

Šeimininkai siekė žūtbūt išlaikyti persvarą lemiamame kėlinyje ir esant rezultatui 101:97, Justino Holiday pastangomis „Pacers“ pabėgo 109:97 ir pergalės svečiams neatidavė.

Indianos ekipoje dėl sveikatos ir saugos protokolų nežaidė Carisas LeVerto, Gogosas Bitadze, Justinas Andersonas, Isaiah Jacksonas ir Torrey Craigas. Malcolmas Brogdonas sugrįžo į rikiuotę, tačiau jis vis dar neatsigauna po Achilo sausgyslės traumos.

„Pacers“: Domantas Sabonis 42 (15/18 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam., 43 naud.), Duane Washingtonas  ir Lance'as Stephensonas (6/9 dvit., 6 atk. kam., 14 rez. perd., 4 per. kam., 32 naud.) po 16, Justinas Holiday 15 (4/6 trit.).

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 36 (7/15 dvit., 6/12 trit., 9 rez. perd., 27 naud.), Bojanas Bogdanovičius 21 (4/7 dvit., 3/9 trit., 6 atk. kam.), Jordanas Clarksonas 18 (5/10 dvit., 2/5 trit.).