„Kibirkšties“ krepšininkės Vilniuje nugalėjo Europos taurės turnyre kovojančią Minsko komandą

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda nudžiugino gausiai Mykolo Romerio universiteto didžiojoje salėje susirinkusius sirgalius, kai antradienį 71:64 (13:10, 17:19, 26:8 23:23) įveikė Minsko „Horizont“ ir užsitikrino vietą kitame Europos moterų krepšinio lygos etape.

Vilnietės iškovojo pergalę.<br> V.Sodeikos nuotr.

Agnė Bobinaitė

Jan 11, 2022, 9:08 PM

Pirmajame kėlinyje abiejose aikštelės pusėse vyravo daug kontakto ir energijos. Nė viena, nė kita komanda nesugebėjo perimti rungtynių kontrolės. Po pirmųjų 10 žaidimo minučių rezultatas buvo apylygis 13:10.

Antrąjį kėlinį tolimu šūviu pradėjo „Kibirkšties-MRU“ kapitonė Livija Sakevičiūtė. Ketvirčio ritmas nesikeitė, dominavo įtampa ir žaidimas taškas į tašką, kol likus žaisti tris minutes iki ilgosios pertraukos vilniečių metikė Eglė Zabotkaitė smeigė du tolimus šūvius paeiliui (30:21) ir privertė varžovių vyr. trenerę stabdyti žaidimą.

G. Kievino auklėtinės trečiąjį ketvirtį pradėjo ypač galingai. Gabrielė Šulskė smeigė du tritaškius paeiliui, dar vieną tolimą metimą pridėjo Karolina Kazočiūnaitė (39:29) ir „Horizont“ ekipos strategė buvo priversta nedelsiant sukviesti savo komandą į dar vieną pasitarimą. Po minutės pertraukėlės vilnietės neatvėso, L. Sakevičiūtė smeigė ketvirtą komandos tritaškį trečiajame kėlinyje ir neleido pagalvoti varžovėms apie geresnę situaciją švieslentėje.

„Kibirkštis-MRU“ ir toliau demonstravo tobulą pataikymą iš toli, o Camille Droguet aidint sirenai uždarė ketvirtį tolimu šūviu nuo aikštės vidurio (56:37), kas privertė atsistoti ne tik atsarginių žaidėjų suolelį, bet ir visus rungtynių žiūrovus.

Paskutiniame ketvirtyje „Kibirkšties-MRU“ klubas turėjo aiškią užduotį – išlaikyti susikrautą persvarą. Lietuvės atlaikė Minsko „Horizont“ lemiamą šturmą, puikiai funkcionavo puolime, kas leido vilnietėms švęsti pergalę prieš Europos taurės komandą rezultatu 71:64.

Po rungtynių naudingiausios žaidėjos prizą atsiėmė L. Sakevičiūtė, kuri pelnė 14 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: L. Sakevičiūtė ir G. Šulskė po 14, E. Zabotkaitė 12 (3/5 trit.), J. Miknaitė ir K. Kazočiūnaitė po 8.

„Horizont“: J. Inkina 20, A. Veramejenka 14 (10 atk. kam.), V. Hasper 12.