Bavarijos pelkėje paskendęs „Žalgiris“ – atsukta J. Zdovco plokštelė ir dingusiųjų paieškos

Daugiau nei tris savaites pralaimėjimo skonio Eurolygoje nejutęs Kauno „Žalgiris“ (3/14) jį vėl prisiminė Vokietijoje. Antradienį vykusiose rungtynėse Lietuvos čempionai Miunchene 65:74 (15:16, 18:18, 21:27, 11:13) turėjo pripažinti Miuncheno „Bayern“ (8/10).

„Žalgiris“ patyrė nesėkmę Miunchene.<br>Zalgiris.lt nuotr. koliažas.
„Žalgiris“ patyrė nesėkmę Miunchene.<br>Zalgiris.lt nuotr.
„Žalgiris“ patyrė nesėkmę Miunchene.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 12, 2022, 1:11 PM, atnaujinta Jan 12, 2022, 1:47 PM

Dėl Europoje vis labiau siaučiančio koronaviruso į priverstines atostogas išsiųsti Jure Zdovco auklėtiniai paskutinį kartą Eurolygoje kovėsi tik prieš didžiąsias praėjusių metų šventes.

2021-ųjų gruodžio 17-ąją kauniečiai išvykoje surėmė ietis su Kazanės „Uniks“ klubu ir patyrė nesėkmę 53:66.

Ilga pertrauka be aukščiausio lygio krepšinio „Žalgiriui“ toli gražu į naudą neišėjo – Lietuvos klubas Miunchene buvo pajėgus tik pirmoje rungtynių pusėje. Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmusi „Bayern“ vystė svečius lyg vilną, o tolimi priešininkų šūviai bokso terminais siuntė „Žalgirį“ į vieną nokdauną po kito.

„Manau, žaidėme neblogas rungtynes, bet nepakankamai, kad nugalėti „Bayern“, – pozityvumo jau po 14 šio sezono Eurolygos pralaimėjimo bandė ieškoti 45-erių J.Zdovcas.

Vis dėlto klampiose bei gynybiniais planais paremtose rungtynėse taikliau krepšį atakavę vokiečiai klojosi sau pamatus aštuntai pergalei.

Apie „Žalgiriui“ jau senokai miražu tapusį stipriausiųjų aštuntuką galvojanti Miuncheno ekipa po pergalės prieš Lietuvos čempionus tęsia savo ambicingą kovą išvajotojo tikslo link.

Tuo metu Kauno klubas Eurolygai jau persivertus per pusiaują vis dar ieško savojo identiteto.

„Pastaruoju metu pradėjau tikėti šia komanda. Jaučiu, kad galime gauti naudos iš kai kurių žaidėjų. Vis dėlto šį vakarą nesu patenkintas, nes patyrėme pralaimėjimą“, – nieko naujo neišbūrė „Žalgirį“ treniruojantis J.Zdovcas.

Pastebimi legionieriai

Kaip ir buvo galima tikėtis „Bayern“ kauniečius nuo pat pirmųjų rungtynių minučių įklampino į pelkei prilygstantį gynybinį krepšinį.

Ilgomis pozicinėmis atakomis paremtas krepšinis „Žalgiriui“ pirmoje dalyje buvo gana parankus – varžovai dažniausiai atakas užbaigdavo atakuodami iš tolimos distancijos, o daugelis iš šių šūvių skriedavo pro šalį.

Tuo metu „Žalgirio“ puolimui gyvybę nuo akistatos pradžios puolime baidė palaikyti Joshas Nebo.

24-erių 206 cm ūgio amerikietis sugebėjo pasižymėti ne tik sau įprastu lanko tvirtumo patikrinimu, bet ir pirmoje rungtynių pusėje varžovus nustebino taikliu metimu iš tolimesnės distancijos.

Apskirtai J.Nebo antradienį Miunchene tapo vienu iš nedaugelio „Žalgirio“ šviesulių.

Aukštaūgis per 28 ant parketo praleistas minutes įmetė 14 taškų (6/8 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgirio“ sirgalius jau senokai įpratindavo Luko Lekavičiaus energijos įnešimas pakilus nuo atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau šį kartą 27-erių gynėjas iš Lietuvos neliko vienas – energingu žaidimu vos žengus ant parketo į save dėmesį atkreipė sezono viduryje prisijungęs Tai Websteris.

Sau būdingo siautulio aikštėje įnešęs 26-erių 193 cm ūgio gynėjas šįkart pasižymėjo ir taikliais metimais.

Pamatęs, kad krepšininkas aikštėje jaučiasi užtikrintai, J.Zdovcas „atrišo rankas“ legionieriui iš Naujosios Zelandijos, o pastarasis Vokietijoje sužaidė vienas iš rezultatyviausių šio sezono Eurolygos rungtynių.

T.Websteris per 21 minutę įmetė 10 taškų (3/6 dvit., 1/6 trit., 1/1 baud.) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Vis dar esu mokymosi procese. Man tai yra vos pirmieji metai Eurolygoje. Stengiuosi išlikti susikaupęs, mokytis iš klaidų. Labai noriu įsitvirtinti šiame lygyje“, – po rungtynių kalbėjo gynėjas.

Krepšininko žaidimo laiką po ilgosios pertraukos apkarpė anksti surinktos keturios asmeninės pražangos. Rungtynių pabaigoje į ugnį įmestas T.Websteris nebesugebėjo išgelbėti pelkėje skendusio „Žalgirio“.

„Būčiau patenkintas T.Websterio žaidimu, jei laimėtume. Vis dėlto pastaruoju metu jis žaidžia geriau, jis taip pat solidžiau dirba ir treniruotėje bei dažniau atskleidžia savo talentą.

Tačiau tam, kad laimėtume rungtynes, mums reikia iš jo daugiau“, – samprotavo J.Zdovcas.

Neiššovę rezervai

Sėkmės puolime stokojusiam „Žalgiriui“ pritrūko kai kurių krepšininkų indelio. Praėjusią savaitę, per savo 30-ąjį gimtadienį, dvikovoje Šiauliuose sužibėjęs Edgaras Ulanovas bavarų krašte dingo lyg į vandenį.

199 cm ūgio puolėjas buvo susikaustęs bei priimdavo ne pačius puikiausius sprendimus atakuojant krepšį – pirmuosius savo taškus E.Ulanovas įvertė tik rungtynėms artėjant prie pabaigos.

Problemų lietuvis turėjo ir gynyboje – puolėjas sunkiai spėdavo paskui savo buvusį komandos draugą K.C. Riversą, o vėliau sunkumų pridėjo ir tritaškiais prapliupęs Andreasas Obstas.

Atakuojant krepšį trūko ir latvio Janio Strelnieko indelio.

32-ejų 191 cm ūgio gynėjas dvikovą baigė savo sąskaitoje turėdamas vos tašką, o jį įmetė po Vladimiro Lučičiaus užsidirbtos techninės pražangos.

Latvijos rinktinės gynėjas prametė visus tris tolimus metimus ir vieną dvitaškį.

Ne itin sėkmingos rungtynės buvo ir Mantui Kalniečiui – 35-erių gynėjas dvikovą baigė per 14 minučių savo sąkskaitoje turėdamas 3 taškus ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Į komandos rikiuotę po ilgesnės pertraukos Eurolygoje sugrįžo ir „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

37-erių 205 cm ūgio puolėjas aikštėje praleido šešias minutes, o per jas pasižymėjo trimis taškais (1/2 dvit., 0/1 tirt., 1/1 baud.) ir keturiais atkovotais kamuoliais.

„P.Jankūnas yra komandos kapitonas. Jis mums padeda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Jis puikiai pažįsta Eurolygą ir gali pasidalinti savo patarimais bei patirtimi.

Kalbant apie rungtynes, jis dar nebuvo pilnai pasiruošęs. Jo žaidimo laikui taip pat įtakos turi ir tai, kokie varžovų žaidėjai yra aikštėje“, – apie „Žalgirio“ veteraną kalbėjo J.Zdovcas.

Reikalus sutvarkė po pertraukos

Per pirmuosius du rungtynių kėliniui Kauno „Žalgiris“ savo varžovams nenusileido niekuo, o antrojo kėlinio metu žalgiriečiai turėjo aštuonių taškų pranašumą – 31:23.

Sunkiai puolime puškavusi „Bayern“ taip pat bandė narplioti Lietuvos čempionų gynybos spąstus, o laisviau Andrea Trinchieri auklėtiniai pradėjo kvėpuoti tik antrojo ketvirčio pabaigoje, kai bavarai prapliupo tritaškiais.

Prieš pat ilgąją pertrauką V.Lučičius pataikė du sudėtingus tolimus šūvius, o tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms dar vieną dūrį smeigė Andresas Obstas.

Po šio metimo rezultatą persvėrusi „Bayern“ svečiams iš Kauno nebeleido pirmauti ne karto.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui buvo galima matyti visai kitą aikštės šeimininkų veidą puolime – kur kas laisvesnį žaidimą vainikavo dar daugiau tolimų metimų ir aštrūs prasiveržimai pro skylėtą „Žalgirio“ baudos aikštelę.

Įtakos bavarų šeimininkavimui turėjo ir „Žalgirio“ klaidos – per dvikovą kauniečiai padarė 15 klaidų, o akistatai artėjant prie pabaigos vis labiau ėmė sekti pirmoje rungtynių pusėje spindėjusių svečių baterijos.

Nesėkmingai nuo suolo po pertraukos pakilo ir Marekas Blaževičius.

20-metis 211 cm ūgio vidurio puolėjas trečiąjį kėlinį užbaigė apmaudžia pražanga prieš atakuojantį žaidėją, o ketvirtojo kėlinio pradžioje jaunasis lietuvis pasimetė ne tik gynyboje, bet ir puolime – apmaudžios žalgiriečio klaidos privertė J.Zdovcą nuo suolo kelti atokvėpį sunkiai gaudžiusį J.Nebo.

Ir nors per ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ praleido vos 13 taškų, tačiau jėgų lemiamam šturmui nebeužteko – paskutinės penkios rungtynių minutės aikštėje labiau priminė kančią nei sugrįžimą.

Pagrindiniu Kauno ekipos duobkasiu antradienį tapo O.Jaramazas.

26-erių serbas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 16 taškų (1/1 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Pagal Eurolygos tvarkaraštį J.Zdovco auklėtiniai ketvirtadienį turėjo stoti į dar vieną Eurolygos kovą, tačiau koronavirusui išguldžius Belgrado „Crvena zvezda“ ekipą, kauniečiai liko be dvigubos rungtynių savaitės.

Dabar žalgiriečiai artimiausias Eurolygos rungtynes žais sausio 20-ąją – išvykoje Lietuvos čempionai bandys įveikti traumų išretintą Stambulo „Fenerbahce“.