Po dviejų pralaimėjimų iš eilės Šaro „Barcelona“ palaužė Eurolygos čempionę „Anadolu Efes“ Rokas Jokubaitis pelnė lemiamus taškus

Eurolygoje ketvirtadienį savo antrąjį šios savaitės mačą žaidė Šarūno Jasikevičiaus vedama „Barcelona“ – jos varžove buvo į Katalonijos sostine atvykusi Eurlygos čempionė Stambulo „Anadolu Efes“. Po dviejų pralaimėjimų „Barcelona“ šventė pergalę, įveikusi turkus 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21).

Š.Jasikevičiaus treniruojamoje „Barcelona“ ekipoje žaidžia Rokas Jokubaitis.<br>„Barca Basket“ nuotr.

Jan 13, 2022, 9:28 PM, atnaujinta Jan 14, 2022, 8:19 AM

Nors „Barcelona“ ekipa esant rezultatui 11:11 šovė į priekį 19:11, turkai nesutriko ir jau antrojo kėlinio 4 min. po A. Moermano tritaškio išsiveržė į priekį 24:22. Maža to – turkai pabėgo net 29:24, 32:26.

Baigiantis kėliniui po Roko Jokubaičio tritaškio rezultatas tapo lygus 38:38, o ilsėtis „Barcelona“ išėjo atsilikdama minimaliu skirtumu 40:41.

Trečiame kėlinyje vaizdas pasikeitė – iniciatyvą ir vėl perėmė šeimininkai ir pabėgo 51:43, o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 61:56.

Per šį kėlinį ir vėl buvo išvarytas turkų ekipos treneris Erginas Atamanas.

Ketvirtą ketvirtį geriau pradėjo Šaro kariauna, kuri buvo priekyje 67:60. Nors „Anadolu Efes“ pasivijo šeimininkus 72:73, likus 2 min. „Barcelona“ vėl pabėgo 78:72.

Likus žaisti 1 min. 25 sek. Nikola Mirotičius gavo nesportinę pražangą, kai rezultatas buvo 80:74. Turkai sumažino atsilikimą tik vienu tašku.

Kai du taškus pataikė Vasilje Micičius ir sumažino skirtumą iki 77:80, R.Jokubaitis padėjo tašką mače – 82:77.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 16 (3/4 trit.), Nikola Mirotičius 15, Sertačas Šanli 13 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 9, Kyle’as Kuričius 8 (6 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 18 (12/15 baud., 8 išpr. praž.), Shane’as Larkinas 17, Bryantas Dunstonas (6 atk. kam.) ir Krunoslavas Simonas – po 12.

Šaro kariauna pastaruoju metu buvo patekusi į savotišką duobę – po devynių laimėtų akistatų sekė du pralaimėjimai Eurolygoje. Pradžioje „Barcelona“ krito beviltiškai nuo Vitorijos „Baskonia“ 75:94, o antradienį namie nusileido Milano „Olimpia“ 73:75.

15 laimėjimų iki ketvirtadienio turėjusi „Barcelona“, kuriai atstovauja ir Rokas Jokubaitis, galėjo prarasti vienvaldės lyderės poziciją, nes antroje vietoje esanti Madrido „Real“ turėjo vienu laimėjimu mažiau, tačiau sostinės žaidėjai buvo sužaidę dviem mačais mažiau.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ po truputį bandė sugrįžti į sėkmės ruožą – po keturių mačų turkai turėjo tris pergales. Tiesa, praėjusiame ture „Anadolu Efes“ krito Kazanėje nuo „Uniks“ 67:75 ir su 9 laimėjimais žengė aštuntas.