„Lietkabelis“ neįveikė aštrius nagus parodžiusio „Neptūno“, bet į KMT finalo ketvertą pateko

Panevėžio „Lietkabelis“ tapo antrąja ekipa, patekusia į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertą. Antrajame ketvirtfinalio serijos mače Nenado Čanako auklėtiniai šeštadienį namuose sužaidė lygiosiomis 80:80 (24:23, 24:16, 14:19, 18:22) su Klaipėdos „Neptūnu“.

Panevėžiečiai žengė į KMT finalo ketvertą.<br>LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 15, 2022, 6:13 PM, atnaujinta Jan 15, 2022, 7:06 PM

Bendras ketvirtfinalio serijos rezultatas – 153:149 panevėžiečių naudai.

Pirmasis mačas baigėsi Panevėžio krepšininkų pergale 73:69, taigi jie galėjo ir pralaimėti ne didesniu kaip 4 taškų skirtumu.

KMT finalo ketvertas vyks vasario 19-20 d. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje.

Panevėžiečiai turnyro pusfinalyje susikaus su namuose rungtyniausiančia Vilniaus „Ryto“ komanda, kuri vietą tarp keturių geriausių turnyro ekipų taip pat iškovojo šeštadienį.

Sėkmingiau lemiamas rungtynes pradėjo svečiai, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigoje priekyje jau buvo „Lietkabelis“ – 24:23. Antrajame kėlinyje abiejų krepšių tinklelius vienas po kito ėmė skrosti tolimi metimai. Vis tik šeimininkams pirmosios rungtynių pusės pabaigoje pavyko atitrūkti – į rūbinę jie išėjo pirmaudami 48:39.

Po pertraukos uostamiesčio krepšininkams pavyko apkarpyti savo deficitą, nepaisant puikaus Kristupo Žemaičio žaidimo – likus dešimčiai minučių, jie atsiliko tik 58:62.

Prabėgus kelioms minutėms paskutiniajame ketvirtyje, Deivido Gailiaus vedami svečiai persvėrė rezultatą ir serijoje jau buvo sugrąžinę pusiausvyrą – 68:64. Lemiamu metu panevėžiečius į priekį truktelėjo Kasparo Berzinio tritaškis, po kurio kur kas arčiau kelialapio į finalo ketvertą atsidūrė šeimininkai – 77:75. Galiausiai rungtynės baigėsi lygiosiomis – 80:80, o tai reiškė Panevėžio ekipos triumfą ketvirtfinalio serijoje.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 16, Gabrielius Maldūnas 14, Panagiotis Kalaitzakis 11, Dovydas Giedraitis 10, Kasparas Berzinis 9, Džordže Gagičius ir Nikola Radičevičius po 7, Vytenis Lipkevičius 6.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25, Nojus Mineikis 14, Matas Jogėla 12, Žygimantas Janavičius 10, Julius Jucikas 7.

„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?