Eurolygoje „Uniks“ pirmąkart patiesė Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ – katalonai antroje mačo dalyje rusams nepasipriešino

Po COVID-19 protrūkio ir atidėtų mačų galiausiai į aikštes sugrįžta Eurolygos klubai. Ketvirtadienį buvo žaidžiami 22-ojo turo mačai. Kazanėje vietos „Uniks“ ekipa antrąkart šį sezoną santykius aiškinosi su turnyro lydere Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ ir krito 64:70 (14:17, 21:14, 13:23, 16:16). Rusijos ekipa pirmą kartą per istoriją įveikė „Barcelona“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Katalonijos sostinėje, kai turėjo 20 taškų persvarą, tačiau įsigudrino pralaimėti.

Šarūnas Jasikevičius<br>TASS/Scanpix nuotr.
Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-01-20 17:51, atnaujinta 2022-01-20 22:00

„Barcelona“ klubas savo gretose turėjo net septynis sergančius krepšininkus, COVID-19 sirgo ir pats Šarūnas Jasikevičius. Šioje dvikovoje dėl koronaviruso nežaidė pagrindinis ekipos vedlys Nikola Mirotičius.

Nors svečiai, kurių sudėtyje kovojo Rokas Jokubaitis, bandė perimti iniciatyvą, vis dėlto Kazanės krepšininkai buvo agresyvesni ir Johno Browno pastangomis, kuris per vieną kėlinį pelnė 11 taškų, „Uniks“ pirmavo 17:14.

Tačiau jau antrame ketvirtyje Šaro kariauna spurtavo 10:0 ir pabėgo 24:17.

Katalonai išlaikė turėtą persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 35:31.

Trečiame kėlinyje „Barcelona“ bandė bėgti, o šeimininkai vis vijosi – nors įpusėjus kėliniui „Barca“ pirmavo 41:35, po kelių atakų rezultatas buvo „Uniks“ naudai 47:41.

Ketvirto kėlinio 4 min. šeimininkai ir toliau buvo priekyje 58:51, o įpusėjus lemiamam ketvirčiui ir 61:52.

Paskutinę minutę rezultatas buvo 68:61 ir „Uniks“ sugebėjo išlaikyti persvarą.

Svečius į neviltį varė puikų mačą sužaidęs Kazanės legionierius Johnas Brownas. Jis per 33,5 minutės įmetė 20 taškų, atkovojo 4 ir perėmė net 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, 4 kartus prasižengė ir sukaupė 21 naudingumo balą.

10 minučių žaidęs R.Jokubaitis pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo net 4 sykius ir liko be naudingumo balų.

„Uniks“: Lorenzo Brownas 22 (8 rez. perd., 29 naud. bal.), Johnas Brownas 20 (7 per. kam., 21 naud. bal.), Mario Hezonja 11 (11 atk. kam., 7 kld.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 17, Brandonas Daviesas 16 (5/11 dvitaškiai), Nicolasas Laprovittola 8.

Katalonai sugrįžo į Eurolygą po kelių netikėtų pralaimėjimų – nuo Vitorijos „Baskonia 75:94 ir Milano „Olimpia“ 75:75 bei pergalės praėjusią savaitę prieš Stambulo „Anadolu Efes“ 82:77.

„Barcelona“ iki ketvirtadieni žengė pirmoje vietoje, o jos varžovė rusų „Uniks“ dabar su 12 laimėjimų buvo 7-oje vietoje.

Kazanės ekipa neseniai išvykoje žaidė su „Barcelona“ ir atidavė pergalę katalonams po pratęsimo 109:111, nors dar ketvirtame kėlinyje pirmavo 20 taškų skirtumu.