Įspūdingas L. Dončičius atvedė „Mavericks“ ekipą į sunkią pergalę

NBA lygoje „Dallas Mavericks“ (26/19) namuose iškovojo nelengvą pergalę. Slovėno Luka Dončičiaus vedami šeimininkai 102:98 (27:31, 28:23, 28:22, 19:22) nugalėjo „Toronto Raptors“ (21/21) ekipą.

L. Dončičius.<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Jan 20, 2022, 7:23 AM

Rungtynes sėkmingiau pradėjo OG Anunoby vedami „Raptors“. Britas per pirmą ketvirtį surinko 9 taškus, o svečiai susikūrė kelių taškų pranašumą – 31:27.

Antrasis kėlinys priklausė L.Dončičiui. Slovėnas iniciatyvos ėmėsi pats ir per ketvirtį surinko 14 taškų. Toks krepšinio „mago“ pasirodymas ir tikslus paskutinis kėlinio metimas leido šeimininkams į pertrauką žengti su minimalia persvara – 55:54.

„Mavericks“ po pertraukos ir toliau įrodinėjo savo pranašumą. Antroje kėlinio pusėje varžovus sustabdę šeimininkai sugebėjo susikurti dviženklę persvarą. Tiesa, iki kėlinio pabaigos „Raptors“ atsilikimą sumažino iki septynių taškų – 76:83.

Septyniese rungtyniavę svečiai jėgų nepristygo ir metė puikią kovą ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti dvi minutes Fredas VanVleetas smeigė tritaškį į Dalaso ekipos krepšį ir išvedė „Raptors“ ekipą į priekį 96:95.

Tačiau į tai sėkmingai atsakė L.Dončičius. Slovėnas pelnė penkis taškus paeiliui ir suteikė svaresnę persvarą savo ekipai. Likus rungtyniauti 45 sekundes Chrisas Boucheris įdėjo F.VanVleeto pakabintą kamuolį ir skirtumą vėl sumažino iki dviejų taškų. Visgi, Toronto krepšininkai daugiau taškų nebepelnė, o rungtynes užbaigė tikslus Kristapo Porzingio baudų metimai.

Luka Dončičius ant parketo praleido 42 minutes ir per jas surinko net 41 tašką (9/14 dvit., 4/10 trit., 11/12 baudos), atkovojo 14 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

„Mavericks“: Luka Dončičius 41 (14 аtk. kam., 7 rez. per., 4 kld.), Kristaps Porzingis 18 (7 atk. kam., 5 kld.), Timas Hardaway 16.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 20 (8 atk. kam., 5 kld.), OG Anunoby 19 (8 atk. kam.), Fredas VanVleetas 18 (12 rez. per.), Chrisas Boucheris 15 (12 atk. kam.), Preciousas Achiuwa (5 atk. kam.), Scottie’is Barnesas 11 (5 atk. kam.).