Beviltiškai atrodęs CSKA su M. Grigoniu klaikiai mėtė tritaškius, o „Olimpia“ pažemino rusus Maskvoje

Eurolygos 22-ojo turo akistatoje penktadienį santykius aiškinosi namie kovojęs Mariaus Grigonio atstovaujamas Maskvos CSKA ir Milano „Olimpia“. Jau dvikovos pradžioje atsilikę rusai bergždžiai bandė surasti savo žaidimą ir pirmą kartą šiame sezone neįmetė 60 taškų bei pralaimėjo 57:67 (10:23, 25:17, 11:15, 11:12).

Marius Grigonis.<br>TASS/Scanpix nuotr.
CSKA treneris Dimitris Itoudis.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Aleksejus Švedas<br>G. Bitvinsko nuotr.
M.Grigonis.<br>ZP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 21, 2022, 6:38 PM, atnaujinta Jan 21, 2022, 9:08 PM

Per rungtynes CSKA bandė mesti net 24 tritaškius, tačiau pataikė vos 3, o šioje statistikoje pasižymėjo Aleksejus Švedas, kuris prametė visus 6 tolimus metimus.

Tai buvo jo blogiausios sezono rungtynės. Rusas per 19 minučių sukrapštė vos 4 taškus (2/5 dvitaškių, 0/6 tritaškių) ir surinko net minus 5 naudingumo balus.

Tiek mažai taškų per rungtynes – 57 – šiame sezone Rusijos klubas dar nebuvo pelnęs – mažiausiai buvo įmetęs 65 taškus.

Jau mačo pradžioje šeimininkai pradėjo strigti – nevykęs pirmasis kėlinys nulėmė, kad po 10 min. kovos CSKA atsiliko 10:23.

Rusai nepataikė nė vieno iš penkių tritaškių, tuo tarpu italai – penkis iš devynių.

Tačiau jau antrojo kėlinio 9 min. šeimininkai galiausiai šiaip ne taip pasivijo svečius – 33:34, o šio bandymo vytis iniciatoriumi Maskvos ekipoje buvo Iffe Lundbergas, kuris antrame kėlinyje pelnė 11 taškų.

Vis dėlto, ilsėtis CSKA išėjo atsilikdama 35:40.

Trečiame kėlinyje vaizdas iš esmės nesikeitė – „Olimpia“ pirmavo, o CSKA bandė vytis, 7-ąją trečio ketvirčio minutę svečiai ir toliau pirmavo 52:44.

Po trijų kėlinių Ettore Messina kariauna turėjo 9 taškų persvarą – 55:46, kurį ketvirtame ketvirtyje net padidino iki 62:46.

Tad „Olimpia“ tik ramiai žaidė ir sulaukė dvikovos pabaigos.

CSKA šiame mače vertėsi be Willo Clyburno ir Semiono Antonovo. Svečiams nepadėjo Jerianas Grantas, Konstantinos Mitoglou, Luigi Datome ir Shavonas Shieldsas.

CSKA: Gabrielis Lundbergas 15 (1/5 tritaškių), Tornike Shengelia 13 (7 atk. kam., 0/4 tritaškių), Joelis Bolomboy‘us 7.

„Olimpia“: Devonas Hallas ir Troy‘us Danielsas (4/7 tritaškių) po 13, Kyle‘as Hinesas 12 (4 atk. kam., 3 blokai), Trey‘us Kellas 9, Malcolmas Delaney ir Sergio Rodriguezas (5 atk. kam., 3 rez. perd.) po 7.

Abi ekipos savo sąskaitoje turėjo po 12 laimėjimų ir su likusiomis dar trimis ekipomis buvo 3-6 vietose.

CSKA klubas dėl COVID-19 problemų praleido du mačus, tačiau per pastarąsias dvejas kovas šventė pergales. Praėjusiame ture maskviečiai įveikė Vilerbano ASVEL 90:83.

„Olimpia“ taip pat turėjo dviejų mačų „atostogas“, o praėjusiame ture sugebėjo palaužti turnyro lyderę „Barcelona“ 75:73.