Vos kartą SIG prie baudų linijos siuntęs „Rytas“ įsiutino G. Žibėną: „Galbūt reikės parinkti tinkamesnius žodžius“

„Kietos rungtynės ir gaila, kad varžovai mums smogė pirmieji. Tai išmušė mus iš vėžių. Po mūsų klaidų jie pelnė 23 taškus ir išnaudojo savo greitas atakas gerai besidarbuodami abiejose aikštės pusėse“, – po pirmosios FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapo dvikovos kalbėjo „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas.

Vilniaus<br>V.Ščiavinsko nuotr.
G.Žibėno auklėtiniai pralaimėjimu pradėjo FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

2022-01-26 22:07, atnaujinta 2022-01-26 22:23

Trečiadienį Vilniaus „Ryto“ (1/0) ekipa pradėjo savo pasirodymą FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape. Pirmose savo L grupės rungtynėse vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro SIG (1/0) ekipai.

Pirmoje rungtynių pusėje „Rytas“ buvo toli nuo savo geriausios versijos – vilniečiai per pirmuosius du kėlinius pataikė vos vieną tolimą metimą iš devynių bandymų ir sunkiai gaudė varžovus gynyboje.

Svečiai iš Prancūzijos Vilniuje ėmė šeimininkauti nuo pirmųjų rungtynių minučių, o antrajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą.

Įpusėjus dvikovai SIG pirmavo – 43:32.

Per pirmąją rungtynių dalį sostinės klubo puolimas laikėsi ant dviejų žaidėjų pečių – Ivanas Buva ir Arnas Butkevičius per du kėlinius buvo įmetę 22 iš 32 „Ryto“ pelnytų taškų.

Po pertraukos atkuto „Ryto“ toliašaudė artilerija – per trečiąjį ketvirtį vilniečiai pataikė keturis tolimus metimus, iš kurių tris taikliai į krepšį pasiuntė gynėjas Speedy Smithas.

Vis dėlto problemos gynyboje ir neišnaudotos komandinių pražangų atsargos neleido aikštės šeimininkams itin priartėti prie savo varžovų. Prieš ketvirtąjį kėlinį sostinės klubas atsiliko – 52:60.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ stojo į lemiamą šturmą – 9:0 kėlinį pradėjusi G.Žibėno kariauna išsiveržė į priekį, o iki pat finalinės rungtynių sirenos tęsėsi kova taškas į tašką.

„Turėjote prastą startą, turime rungtynes pradėti geriau. Trūko agresyvumo, aš pats pirmoje rungtynių pusėje turėjau būti agresyvesnis.

Po pertraukos pradėjome geriau gintis, naudojomės šansais puolime“, – samprotavo S.Smithas.

Vis dėlto tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms rezultatą išlyginti galėjęs S.Smitho tolimas metimas skriejo pro šalį, o savo pranašumą įtvirtinę svečiai išsivežė pergalę iš Lietuvos sostinės.

Naudingiausiu šios dvikovos „Ryto“ žaidėju tapo A.Butkevičius.

29-erių 199 cm puolėjas per 31 minutę įmetė 14 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Šioje dvikovoje „Rytas“ savo priešininkus prie baudų metimo linijos siuntė tik kartą – ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

„Varžovai per šias rungtynes išmetė tik du baudų metimus – tai yra nedovanotina.

Kiek geriau sureagavome antroje rungtynių pusėje, sukontroliavome varžovų puolimą, tačiau norint laimėti neužtenka geriau žaisti 15 ar 20 minučių.

Paskutinės kelios savaitės mums nebuvo lengvos, sunkios rungtynių pabaigos, turime tai sutvarkyti, nes ateityje laukia ne ką mažiau silpnesni varžovai“, – po dvikovos kalbėjo G.Žibėnas.

Lrytas.lt primena, kad dėl vietos turnyro stipriausiųjų aštuonete kartu su „Rytu“ ir SIG varžosi Sombathėjaus „Falco“ bei Tenerifės „Lenovo“ klubai.

Į kitą turnyro etapą pateks dvi stipriausios grupės komandos.

– Šiose rungtynėse varžovai dažnai jus bausdavo dėl neišnaudotų komandinių pražangų. Kodėl nepavyksta išsireikalauti jums to iš savo auklėtinių? – buvo paklausta G.Žibėno.

– Teisėjai šiandien leido kontaktinę kovą. Kartais žaidėjai daro tą pražangą, tačiau priešinai nei LKL, jos nebuvo švilpiamos. Tačiau tai yra mūsų problema – mes turime tinkamai sureaguoti ir prisitaikyti.

Mums reikėjo trijų kėlinių, kad įsilietume į savo žaidimą. Galbūt reikia surasti tinkamesnius žodžius dėl neišnaudojamų pražangų...

Tokiose rungtynėse, kai viskas vyksta taškas į tašką, kiekviena smulkmena lemia labai daug. Šiandien turėjome aibę žaidėjų, kurie neprasižengė nė karto.

– Minėjote, kad prieš „Žalgirį“ reikėjo dviejų kėlinių užsikurti, šiandien prireikė trijų. Kodėl komandai nepavyksta sėkmingai pradėti nuo pat rungtynių pradžios?

– Reikia keisti požiūri. Mūsų laukia itin sunkus mėnuo – šeštadienį žaisime prieš „Lietkabelį“, vėliau vėl lauks Čempionų lygos dvikova, čia nėra jokių palauk.

Turime kiekvienas geriau dirbti su savimi ir tinkamai įeiti į rungtynes. Turime išsivalyti savo galvas.

– Likus žaisti 40 sek. ir atsiliekant trimis taškais po minutės pertraukėlės ataką užbaigė I.Buva. Jo dvitaškis buvo netaiklus. Ar toks derinys buvo numatytas pertraukėlės metu?

– Ne. I.Buvai yra paruošti specialūs deriniai, bet ten, kur yra nesuorganizuota – atrodome blogai. Ši ataka turėjo baigtis per kitą žmogų.

– Pirmoje rungtynių pusėje I.Buva buvo naudingas, po pertraukos jis žaidė mažiau, bet komanda priartėjo. Kaip tai paaiškinti?

– Mūsų komanda priklauso nuo gynybos. Atsisėdus I.Buvai tapome mobilesni ir sėkmingiau keitėmės aikštėje, ji tapo platesnė.

Naudojomės kontaktu ir spurtavome. Vis dėlto negaliu skųstis, kad I.Buva blogai atrodė besiginant.

– Kitą veidą po pertraukos parodė S.Smithais. Kaip atrodo šio vyruko užkūrimas?

– Šis vyrukas iki FIBA langų buvo vienas, o po jų grįžo visai kitas. Neturime teisės jo keisti, jis tapo kur kas labiau pasitikintis savimi. Vis dėlto šiandien viską lėmė ne tai – nesusitvarkėme gynyboje ir tai mus atvedė į pralaimėjimą.

– Šiandien jus arenoje palaikė apie 3 tūkst. sirgalių. Ko reikia, kad jų būtų daugiau?

– Į areną šiandien atvyko ištikimi sirgaliai. Tai yra tikra raudonoji banga, bet ne viską lemia skaičius. Viskas priklauso nuo energijos, o šiandien ji buvo puiki. Noriu padėkoti kiekvienam atėjusiam.

Tęskite tai, ką darote, mes esame su jumis.

– Trečiadienį LKL pripažino klaidą lemiamoje rungtynių su „Žalgirio“ atakoje. Kiek tai skaudu?

– Nera skaudu, nes nenusipelnėme pergalės.

– Pirmoje rungtynių pusėje pataikėte vos vieną tolimą metimą. Kiek tai yra dar vienas neišnaudotas rezervas.

– Didžiulis, tačiau po pertraukos mums pavyko sutvarkyti skaičius, stabilizavome padėtį. Visgi tie 43 praleisti taškai pirmoje rungtynių pusėje lėmė viską.

– Kodėl nepavyko apsiginti nuo varžovų tolimų metimų?

– Dėl trijų tritaškių atsakomybę galiu prisiimti aš. Varžovai kelis kartus mus nubaudė atmesdami kamuolį paskutinėmis sekundėmis, tačiau buvo ir tolimų metimų, kai blogai sustovėjome gynyboje. Neturime taip gintis šiame lygyje.

– Ar M.Ndouras grįš iki Karaliaus Mindaugo taurės turnyro?