Eurolygos mūšyje – „Zenit“ lietuvio M. Kuzminsko „nulis“ ir pergalė prieš čempioną „Anadolu Efes“

Eurolygoje ketvirtadienį savo akistatą žaidė du klubai esantys geriausiųjų aštuntuke – namie Sankt Peterburgo „Zenit“ su Artūru Gudaičiu bei Mindaugu Kuzminsku santykius aiškosi su čempionų vardą ginančiu Stambulo „Anadolu Efes“. Turkai siekė revanšo už pralaimėjimą namie, tačiau rusai išlaikė savo tvirtovę nesugriautą ir laimėjo 76:67 (17:18, 20:18, 15:6, 24:25).

Mindaugas Kuzminskas<br>LKL nuotr.
Mindaugas Kuzminskas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Mindaugas Kuzminskas<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 27, 2022, 6:45 PM, atnaujinta Jan 27, 2022, 10:07 PM

Dėl traumos šiame mače ir toliau aikštėje nepasirodė A.Gudaitis. Du kėlinius komandos žaidė taškas į tašką, o trečiame rusai Alexo Poythresso pastangomis susikrovė net 12 taškų taškų persvarą – 50:38.

Per likusį laiką „Anadolu Efes“ tik bandė sumažinti skirtumą, tačiau mažiau aštuonių taškų skirtumas nemenko.

Paskutinę minutę Stambulo komanda sumažino skirtumą iki 65:72, tačiau stebuklo sukurti nesugebėjo.

Mindaugas Kuzminskas šeimininkams per 9 minutes taškų nepelnė (0/2 tritaškių), atkovojo kamuolį, surinko 2 pražangas bei surinko minus vieną naudingumo balą.

„Zenit“: Alexas Poythressas 21 (9/12 dvitaškių, 9 atk. kam.), Jordanas Mickey 15 (5 atk. kam.), Billy Baronas 13 (5 rez. perd.), Dimitrijus Kulaginas 9.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 22 (6 atk. kam., 7 klaidos), Krunoslavas Simonas 17 (8/10 dvitaškių), Adrienas Moermanas 11 (6 atk. kam.).

12 laimėjimų iki ketvirtadienio turėję rusai dėl COVID-19 praleido tris mačus, o prieš tai turėjo net keturių pergalių seriją. Praėjusiame ture „Zenit“ neatsilaikė prieš Donato Motiejūno „Monaco“ ir krito 77:86.

Banguotai žaidžiantis Egrino Atamano „Anadolu Efes“ su 10 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų kol kas yra aštunti.

Nors turnyrą turkai pradėjo 5 pralaimėjimais iš eilės, po to sekė sėkminga atkarpą, o pastaruoju metu per 7 turus Stambulo klubas laimėjo ketverias akistatas.

Praėjusią savaitę turkai namie tik po dramatiškos kovos išplėšė pergalę 82:81 prieš Atėnų „Panathinaikos“.

Pirmojo rato mače namie kovojęs „Anadolu Efes“ nusileido „Zenit“ 79:90.