Lietuviškais akcentais pažymėta Eurolygos akistata Vitorijoje: „Baskonia“ neatsilaikė prieš „Zenit“

Eurolygos 24-ojo turo rungtynėse antradienį Vitorijoje į kovą stojo po du lietuvius savo gretose turinčios „Baskonia“ (7/15) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (14/7) komandos: šeimininkai neatsilaikė prieš vienus sezono lyderių 82:90 (24:22, 26:22, 14:18, 18:28).

Sankt Peterburgo „Zenit“ žengia tarp lyderių.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis pelnė 14 taškų.<br>G. Bitvinsko nuotr.

Feb 1, 2022, 8:58 PM, atnaujinta Feb 1, 2022, 11:41 PM

Vitorijos klube rungtyniauja Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis, kuris negali žaisti dėl koronaviruso.

„Zenit“ marškinėlius vilki Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis, kuris pastaruoju metu gydosi traumą.

Tad aikštėje vienas prieš kitą kovojo du lietuviai: R.Giedraitis per 34 min. pelnė 14 taškų (3/3 tritaškių, 5/5 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, padarė 1 kladą, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 3 pražangas, o M.Kuzminskas per 6 min. pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/1 tritaškių), išprovokavo pražangą ir kartą prasižengė.

Šiam mačui teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius.

„Baskonia“ pirmavo nuo rungtynių pradžios ir po dviejų kėlinių turėjo persvarą 50:44.

Trečiajame kėlinyje po „Zenit“ spurto 10:0 jau ispanai ėmė atsilikti 54:55, bet prieš paskutinį ketvirtį pirmavo 64:62.

Viską lėmė duobė 0:11 ketvirtajame kėlinyje, kai „Baskonia“ atsiliko 68:79 ir jau neatsitiesė.

„Baskonia“: Wade‘as Baldwinas 16, Stevenas Enochas 15 (8 atk. kam.), Rokas Giedraitis 14, Jaysonas Grangeris 13.

„Zenit“: Billy Baronas 24 (4/9 tritaškių), Jordanas Loydas 23 (11/12 baudų, 7 atk. kam.), Jordanas Mickey 16.

Iki šiol tarpusavio akistatose 3:2 pirmavo „Zenit“ klubas. Rusijos komanda 7-ajame ture namuose sutriuškino baskus 83:54 ir šiame mače pasiekė klubo atkovotų kamuolių rekordą (52).