Įspūdingai po varžovų krepšiais savo vertę įrodinėjęs J. Valančiūnas padėjo „Pelicans“ nutraukti nesėkmių seriją

Brandonas Ingramas surinko 26 taškus, Jonas Valančiūnas pridėjo 13 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, o „New Orleans Pelicans“ klubas (19/32) išvykoje antradienį panaikino 15 taškų deficitą bei palaužė 111:101 (31:33, 26:32, 27:22, 27:14) vieną iš NBA autsaiderių „Detroit Pistons“ (12/38).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-02-02 07:10, atnaujinta 2022-02-02 07:42

„Man patinka šioje komandoje tai, kad kiekvieną vakarą stengiamės tobulėti, – po pergalės tikino B.Ingramas. – Nesvarbu, ką išgyvename aikštėje, mes tai visi karu priimame ir iš to mokomės“.

„Pelicans“ nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Vienas pagrindinių kovotojų dėl kamuolių rungtynėse buvo J. Valančiūnas. Lietuvis atkovojo 6 kamuolius puolime iš visų komandos susirinktų 16 kamuolių.

Per 29 min. J.Valančiūnas pelnė 13 taškų (4/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir blokavo metimą, 4 kartus suklydo, kartą prasižengė.

„Kažkaip du kėlinius visur atrodėme prasčiau – vaikinai tiesiog buvo nuleidę rankas, – sakė „Pelicans“ treneris Willie'is Greenas. – Situacija atrodė sudėtinga, bet po didžiosios pertraukos žaidėjai vis dėlto nutarė priimti Detroito iššūkį ir jau žaidė su visai kitu mentalitetu“.

„Pistons“, sekmadienį sugebėjusi panaikinti 15 taškų deficitą ir įveikusi „Cleveland Cavaliers“, antradienį pati trečiame kėlinyje pirmavo 15 taškų 76:61.

Tačiau nuo trečiojo ketvirčio 5 minutės iki finalinės sirenos šeimininkai atkarpą pralaimėjo 25:50.

„Šias rungtynes gali apibūdinti tik vienas žodis: atkovoti kamuoliai, – po pralaimėjimo sakė „Pistons“ treneris Dwane'as Casey. – Varžovas turi aukštą priekinę liniją, todėl mums pradžioje buvo būtina taikliai mesti. Per pirmuosius du kėlinius mes tai darėme, po to sustojome“.

Detroito žaidėjas Jerami Grantas šiose rungtynėse pelnė 17 taškų – jis pasirodė aikštėje praleidęs 24 mačus dėl lūžusio nykščio.

Likus kovoti 8 minutes B.Ingramas pataikė du baudos metimus ir išvedė Naujojo Orleano komandą į priekį 94:93 – pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio.

Taškų badą jautęs „Pistons“ tik stebėjo, kaip „Pelicans“ tolsta ir likus kovoti 2 min. Naujasis Orleanas buvo ramus – 107:98.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 26, Nickeilas Alexanderi-Walkeris 14, Jonas Valančiūnas 13 (13 atk.k.), Trey Murphy III 12, Willy Hernangomezas 11.

„Pistons“: Cory Josephas 18, Jerami Grantas 17, Frankas Jacksonas 14, Hamidou Diallo 12.