Krauju pažymėtas spektaklis Madride: išmuštas V. Poirier dantis ir išbarstyta 16 taškų „Olympiakos“ persvara

Trečiadienio Eurolygos dvikovų maratoną užbaigė intriguojanti akistata Madride. Jame vietos „Real“ (19/3) surėmė ietis su Pirėjo „Olympiakos“ (12/9) krepšininkais.

V.Poirier ketvirtajame kėlinyje liko be danties.<br>ZP/Scanpix nuotr.
P.Laso.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Feb 2, 2022, 9:49 PM, atnaujinta Feb 2, 2022, 11:49 PM

Pergalę po itin dramatiškos kovos 75:67 (10:15, 14:23, 26:13, 25:16) pergalę šventė aikštės šeimininkai.

Dvikova prasidėjo nerezultatyviu ir vangiu abiejų komandų žaidimu. Pirmajame kėlinyje tiek „Real“, tiek ir „Olympiakos“ krepšininkams sunkiai sekėsi užpulti krepšį ir po pirmųjų dešimties minučių svečiai turėjo nežymų pranašumą – 15:10.

Antrajame kėlinyje „Olympiakos“ dar labiau spaudė savo varžovus ir didino turimą pranašumą.

Sunkiai alsavusi „Real“ paleidinėjo priešininkus į priekį ir vienu metu komandas skyrė 16 taškų skirtumas – 38:22.

Vis dėlto po pertraukos Madrido klubas ėmė demonstruoti visai kitą savo veidą – Thomaso Heurtelo tolimi šūviai ir Guerschono Yabusele'es skrydžiai po priešininkų krepšių priartino „Real“ ir po trijų kėlinių komandas skyrė vos taškas – 50:51.

Ketvirtajame kėlinyje vyko itin permaininga kova.

Taškas į tašką vykusioje dvikovoje netrūko ir aistrų. Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes iki ketvirčio pabaigos „Real“ vidurio puolėjas Vincentas Poirier po susidūrimo su priešininkais stipriai nukentėjo – prancūzui buvo išmuštas dantis, tačiau teisėjai nenorėjo skirti nesportinės pražangos.

Tai įsiutino ne tik „Real“ sirgalius, bet ir trenerį Pablo Laso, kuris primigtinai reikalavo sugriežtinti pražangą rodydamas į kruviną savo auklėtinio veidą.

Tuo metu Madrido klubo asistentai aplink areną nešiojo išmuštą krepšininko dantį.

Gavę aikštės šeimininkų spaudimą pasitarę teisėjai sugriežtino pražangą iki nesportinės. Vienas iš dvikovai dirigavusių arbitrų buvo ir lietuvis Saulius Račys.

Likus žaisti 47 sek. kertinį dvikovos dūrį smeigė „Real“ veteranas Rudy Fernandezas.

Po ispano tritaškio „Real“ atitrūko nuo savo varžovų 70:65, o apsigynęs Madrido klubas kalė dar vieną vinį į karstą – tritaškį pridėjo Sergio Llullas.

„Real“: Thomasas Heurtelis 20, Guerschonas Yabusele ir Walteris Tavaresas po 11, Rudy Fernandezas 8.

„Olympiakos“: Aleksandras Vezenkovas 16, Tyleris Dorsey 13, Kostas Sloukas 12,Moustapha Fallas 8.