Atsispyrė nuo Eurolygos nesėkmių dugno: po devynių iš eilės pralaimėjimų „Žalgiris“ nukovė „Monaco“

Visiškas Eurolygos autsaideris Kauno „Žalgiris“ netikėtai smogė kumščiu per stalą – po devynių pralaimėjimų iš eilės kauniečiai iškovojo pergalę. Tai buvo pirmoji žalgiriečių sėkmė išvykoje ir ketvirtoji pergalė turnyre. „Žalgiris“ įveikė „Monaco“ klubą 83:82 (18:23, 18:23, 25:18, 22:18), o viską lėmė Luko Lekavičiaus du taškai likus grumtis 16 sek.

Kauno „Žalgirio“ ir „Monaco“ dvikova.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir „Monaco“ dvikova.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Feb 10, 2022, 8:30 PM, atnaujinta Feb 11, 2022, 12:51 AM

Kauniečiai visą mačą atsiliko, tačiau laikėsi netoli šeimininkų. Daugiausiai mūsiškiai buvo atsilikę 13 taškų skirtumu, o sėkmę lėmė paskutinėmis mačo sekundėmis L.Lekavičiaus pelnyti du taškai, kurie pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį. Mačą gelbėti siekęs Mike'as Jamesas nepataikė paskutinio tolimo metimo.

Tik 4 iš 23 rungtynių laimėjęs ir paskutinę vietą Eurolygoje užimantis „Žalgiris“ kovojo su varžovais, kuriems yra labai brangus kiekvienas taškas.

„Monaco“ dabar per 25 rungtynes turi tas pačias 12 pergalių ir tolsta nuo ribos, kuri leistų Monako kunigaikštystės ekipai prasibrauti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Šeimininkai dvikovą pradėjo solidžiu spurtu – 12:4, 18:11, o ekipos smaigalyje buvo lietuvis Donatas Motiejūnas, kuris per pirmąjį kėlinį pelnė 10 taškų.

„Monaco“ po dešimties minučių akistatos buvo priekyje 23:18, o į visus „Žalgirio“ bandymus mažinti skirtumą šeimininkai atsakydavo eiliniu spurtu.

Įpusėjus kėliniui „Monaco“ susikrovė 10 taškų persvarą 37:27 ir ją išlaikė iki didžiosios pertraukos – 46:36.

Trečiame kėlinyje Monako kunigaikštystės ekipa buvo susikrovusi ir 13 taškų persvarą – 54:41, tačiau žalgiriečiai po dviejų Artūro Milaknio ir Luko Lekavičiaus tritaškių sumažino atsilikimą iki 47:54.

Maža to – po Nielso Gefay taškų su pataikyta bauda rezultatas aptirpo iki 58:60, o po atsako ir to paties N.Gefay tritaškio švieslentėje švietė rezultatas 62:61. Vis dėlto prieš lemiamą ketvirtį „Monaco“ pirmavo 64:61.

Ketvirtame kėlinyje koją žalgiriečiams kišo ne tik begalė klaidų, tačiau ir gautos anksti keturios komandinės pražangos – kauniečiai buvo priartėję iki 63:64, tačiau „Monaco“ ir vėl pabėgo 72:66.

Likus grumtis 4 min. šeimininkai po Pauliaus Jankūno tritaškio buvo priekyje 77:74. Po N.Gefay dar vieno šou Kauno komanda ir vėl atsiliko vos 1 tašku – 79:80.

Likus žaisti 23 sek. „Monaco“ pirmavo 82:81, tačiau L.Lekavičius pataikė dvitaškį, o šeimininkų lyderis M.Jamesas prametė tolimą metimą.

„Monaco“: Mike’as Jamesas ir Dwayne’as Baconas (4/6 trit.) – po 18, Donatas Motiejūnas 12 (6 atk. kam.), Willas Thomasas 10, Alpha Diallo 9. „

Žalgiris“: Nielsas Giffey 15, Artūras Milaknis 14 (4/8 trit.), Joffrey Lauvergne’as 13, Tyleris Cavanaugh 9, Joshas Nebo ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.) – po 7, Lukas Lekavičius 6, Paulius Jankūnas 5, Karolis Lukošiūnas 3, Marekas Blaževičius ir Tai Websteris po 2.

Rungtynių statistika:

„Monaco“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 21/38 (55,3 proc.) – 20/31 (64,5 proc.)

Tritaškiai: 7/19 (36,8 proc.) – 10/26 (38,5 proc.)

Baudų metimai: 19/25 (76 proc.) – 13/15 (86,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 23 (11) – 28 (10)

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 22

Klaidos: 9 – 12

Perimti kamuoliai: 7 – 4

Blokai: 1 – 1

Pražangos: 20 – 24

Naudingumas: 82 – 92

Nors Eurolygos turnyrą „Monaco“ pradėjo dviem pergalėmis, ekipa po kelių savaičių nusileido į lentelės antrąją pusę. O lapkričio antroje pusėje ir gruodžio pradžioje Monako krepšininkams patyrus penkis iš eilės pralaimėjimus, „Roca Team“ gretose padidėjo nervingumas ir į viešumą iškilo trenerio Zvezdano Mitrovičiaus bei ryškiausios žvaigždės Mike‘o Jameso nesutarimai.

Klubo vadovai vis stiprėjusį konfliktą nutraukė paprastai – atleido Z.Mitrovičių. Į jo vietą buvo pakviestas „Monaco“ klube 2019-2020 metais jau dirbęs serbas Saša Obradovičius.

S.Obradovičiaus sugrįžimo rungtynes „Monaco“ žaidė Kaune ir gruodžio 15 dieną po dramatiškos kovos bei pratęsimo įveikė „Žalgirį“ 107:98.

Tačiau geriausias „Monaco“ laikotarpis prasidėjo truputį vėliau – po Kalėdų. Gruodžio pabaigoje, sausį ir vasario pradžioje Monako komanda per septynerias rungtynes iškovojo šešias pergales. Vienintelė nesėkmė tykojo namie žaidžiant su Eurolygos lyderiu Madrido „Real“ klubu.

Praėjusi savaitė Monako krepšininkams buvo kartu ir gana paprasta, ir labai pavojinga. „Roca Team“ keliavo į svečius pas Eurolygos autsaiderius, kurie, nepaisant žemų vietų, visuomet būna labai agresyviai nusiteikę žaisdami namuose.

D.Motiejūnas ir jo komandos draugai abu egzaminus išlaikė. Jie antradienį nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 91:83, ketvirtadienį – Belgrado „Crvena Zvezda“ 91:80.