Madride – „Barcelona“ dominavimas: „Real“ nutildžiusi Šaro kariauna grįžo į Eurolygos viršūnę Eurolygoje tokiu skirtumu Madrido klubo dar nebuvo įveikusi

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (20/5) grįžo į Eurolygos turnyrinės lentelės viršūnę. Penktadienį Katalonijos klubas principiniame Eurolygos ir Ispanijos krepšinio pirmenybių lyderių mūšyje išvykoje 86:68 (28:8, 24:23, 19:24, 15:13) pranoko Madrido „Real“ (20/5) krepšininkus.

Š.Jasikevičius.<br>TASS/Scanpix nuotr.

2022-02-11 21:42, atnaujinta 2022-02-11 23:43

Prieš rungtynes „WiZink“ arenos viduryje buvo pagertas ilgametis „Real“ krepšininkas Felipe Reyesas. 41-erių Madrido klubo simbolis prisijungė prie lietuvių Š.Jasikevičiaus bei Ramūno Šiškausko ir buvo pripažintas Eurolygos legenda.

Prestižinį apdovanojimą ispanui įteikė lygos vadovas Jordi Bertomeu.

Vis dėlto šventinės nuotaikos Ispanijos sostinėje greitai pritilo – „Barcelona“ savo priešininkus į nokdauną pasiuntė jau pačioje rungtynių pabaigoje.

Įspūdingai abiejose aikštės siautusi Katalonijos ekipa žaibiškai susikrovė dviženklį pranašumą.

Sunkiai aikštėje besiorientavę „Real“ krepšininkai niekaip neapsigynė nuo Nicolaso Laprovittola atakų – argentinietis vos per kelias minutes aikštės šeimininkams sukrovė 12 taškų.

Ne ką geriau Madrido klubui sekėsi ir puolime – vos aštuonis taškus per pirmąjį kėlinį sukrapštę Pablo Laso auklėtiniai buvo nepanašūs į save.

Tuo metu „Barcelona“ žaidėjai į vienos iš geriausiai besiginančių Eurolygos ekipų krepšį rinko taškus tarsi lietuviai rudenį Dzūkijoje grybus.

Jau po pirmojo kėlinio Šaro auklėtiniai pirmavo triuškinančiu pranašumu – 28:8.

Antrajame kėlinyje „Real“ jau labiau priminė krepšinio komandą. Puolimą pagyvinusi Madrido ekipa ėmė lengviau rinkti taškus, tačiau problemos gynyboje liko.

Priešininkus aštriais prasiveržimais baigė ir R.Jokubaitis, o į ilgąją pertrauką „Barcelona“ išėjo pirmaudama – 52:31.

Trečiajame kėlinyje vyko kontaktinė kova – abi komandos anksti peržengė leistiną komandinių pražangų ribą ir nemažai taškų tiek „Real“, tiek ir „Barcelona“ ketvirčio metu rinko nuo baudų metimų linijos.

Šis kėlinys kiek sėkmingesnis buvo aikštės šeimininkams, kurie prieš lemiamą rungtynių atkarpą žengė žingsnelį savo varžovų link – 55:71.

Ketvirtajame ketvirtyje „Barcelona“ išlaikė dviženklį pranašumą. „Real“ itin koją kišo nesėkmingas tolimų metimų realizavimas – karališkasis klubas pataikė vos 2 tritaškius.

Laimėjimas 18 taškų pranašumu – didžiausia „Barcelona“ pergalė prieš „Real“ Eurolygos istorijoje. Iki tol katalonai Eurolygoje didžiausiu skirtumu „Real“ buvo įveikę 2005-2006 metų sezone.

Tąsyk „Barcelona“ priešininkus nugalėjo 12 taškų pranašumu.

R.Jokubaitis penktadienio kovoje per 14 minučių įmetė 6 taškus (3/3 dvit., 0/1 baud.), atkovojo kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

Po šios pergalės „Barcelona“ sugrįžo į Eurolygos turnyrinės lentelės viršūnę. Nors katalonai ir „Real“ turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą, tačiau dėl parankesnio tarpusavio rungtynių rezultatą aukščiau rikiuojasi Šaro kariauna.

„Real“: Walteris Tavaresas 25, Fabienas Causer ir Sergio Llullas po 8, Alberto Abalde 7.

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola 20, Dante Exumas 13, Brandonas Daviesas 11, Kyle'as Kuricas 10.