Po „Mavericks“ mainų – L. Dončičiaus karjeros rungtynės prieš principinius varžovus

Prieš rungtynes netikėtus mainus atlikusi „Dallas Mavericks“ (33/23) ekipa 112:105 (36:28, 23:22, 30:31, 23:24) namuose įveikė „Los Angeles Clippers“ krepšininkus.

L. Dončičius.<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Feb 11, 2022, 7:38 AM

Šį sezoną puikiai rungtyniavęs latvis Kristaps Porzingis mainų perėjimo lango pabaigoje buvo iškeistas į „Washington Wizards“ ekipą, iš kurios Teksaso klubas į savo komandą priėmė Spencerį Dinwiddie ir kitą latvį Davį Bertanį.

Toks komandos ėjimas tikrai neišmušė Luka Dončičiaus iš vėžių. Slovėnas per pirmąjį kėlinį surinko 28 taškus – tiek pat kiek ir visa varžovų ekipa, bei pagerino šio sezono rezultatyviausio kėlinio rezultatą NBA lygoje.

Slovėno vedami Dalaso krepšininkai visų rungtynių metu buvo vedančiųjų priekyje ir pirmavo bent kelių metimų atstumu.

Nuostabiai startavęs L.Dončičius sužaidė savo karjeros rungtynes. Slovėnas per 39 minutes pelnė 51 tašką (10/12 dvit., 7/14 trit.,10/14 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovų metimą ir 7 kartus suklydo.

L.Dončičiui žaidžiant Dalaso komandoje „Clippers“ sugebėjo tapti principiniais varžovais. Du sezonus paeiliui ekipos susitiko pirmajame atkrintamųjų rate, o dvikovos buvo pažymėtos aršia kova.

Abi serijas laimėjo Los Andželo klubas. 2020-aisiais rezultatu 4:2, 2021-aiasiais serija baigėsi 4:3.

„Mavericks“: Luka Dončičius 51 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kld.), Dorianas Finney-Smithas 12 (7 atk. kam.), Jalenas Brunsonas (5 atk. kam.) ir Reggie Bullockas po 11.

„Clippers“: Marcusas Morrisas 21, Normanas Powellas 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Reggie Jacksonas 18 (8 rez. perd.), Terance'as Mannas 13 (5 atk. kam.), Nicolas Batumas 10.