Auklėtinių charakterį gyręs G. Žibėnas atskleidė, kodėl „Rytas“ vertėsi vos su septyniais žaidėjais

Vienu iš Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) favoritu laikytas Vilniaus „Rytas“ vos išnešė sveiką kailį turnyro mažojo finalo kovoje. Sostinės klubas Vilniuje 76:71 palaužė Šiaulių „Šiauliai-7bet“ krepšininkus ir iškovojo bronzos medalius.

Sostinės klubas iškovojo bronzos medalius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Feb 20, 2022, 6:33 PM, atnaujinta Feb 20, 2022, 6:52 PM

„Dar prieš rungtynes šią dvikovą skyrėme sirgaliams. Mums tai buvo sunki diena, ypatingai po šeštadienio. Žaidėme su trumpa rotacija, bet žaidėjai kovojo už sirgalius ir save.

Parodėme charakterį, stiprūs yra tie, kurie parodo charakterį, o kas galvoja, kad septyniese turėjome laimėti prieš „Šiaulius“ 20 taškų skirtumu – esate keisti“, – po rungtynių kalbėjo „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas.

Šiai dvikovai „Ryto“ ekipa nusprendė neregistruoti kroato Ivano Buvos, klubas taip pat liko ir be šeštadienį koronavirusu užsikrėtusio Speedy Smitho. Apskritai sostinės klubas šioje dvikovoje vertėsi su septyniais žaidėjais.

Bet pagrindinio vidurio puolėjo besivertusi sostinės komanda galingai pradėjo mažąjį finalą – vilniečiai dar pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą – 23:16.

Antrajame kėlinyje viskas vyko ne taip sklandžiai kaip rungtynių pradžioje. Gynybą paaktyvinę svečiai iš Šiaulių privertė aikštės šeimininkus į krepšį mesti sunkius metimus.

Varžovus prispaudusi „Šiaulių“ ekipa priartėjo prie G.Žibėno kariaunos ir prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ turėjo vos trijų taškų pranašumą – 37:34.

Antroji dalis „Rytui“ toli gražu nebuvo rožėmis klota. Trečiajame kėlinyje „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą.

Prie sienos prispausti aikštės šeimininkai atkuto tik ketvirtajame ketvirtyje, per kurį įmetė 26 taškus. Pergalingai užbaigę dvikovą vilniečiai pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo KMT bronzos medalius.

„Visi suprantame, kad ne šitas mažasis finalas buvo mūsų tikslas. Džiaugiamės, kad sukovojome, bet tai nebuvo mūsų tikslas.

Nėra lengva išlaikyti gerą formą, buvo ir traumų, išvažiavo M.Ndouras, atrodo, kad duobelės yra normalus dalykas, sunku rasti vieną priežastį.

Tuo metu mano forma taip pat nėra optimali. Vaizdas galbūt gerėja, bet žiūrėsime į ateitį“, – samprotavo M.Girdžiūnas.

Šiose rungtynėse M.Girdžiūnas per 23 minutes įmetė 23 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

– Kas atsitiko nežaidusiems žaidėjams? – buvo paklausta G.Žibėno.

– Tai buvo sveikatos problemos.

– Jie iškrito ilgesniam laikui?

– Nemanau.

– Ką galite pasisemti iš šio finalinio ketverto?

– Nuviliantis rezultatas, bet šiandien noriu kalbėti apie šias rungtynes. Vyrai pastovėjo vienas už kitą ir už sirgalius. Kiekvienas krepšininkas pasisėmė patirties. Trenerių štabas taip pat pasisems naujų sprendimų, žiūrėsime vaizdo įrašus, analizuosime.

– O kokią asmeninę patirtį galite pasisemti jūs?

– Niekada „nestūmiau“ ir „nestumsiu“ ant žaidėjų, galiu prisiimti atsakomybę už pralaimėjimus. Vakar galbūt pritrūko šalto proto. Kiekvienos rungtynės yra vis kažkokia patirtis, nėra blogų patirčių.

– Rinktinėje bus penki „Ryto“ žaidėjai, nėra baimių, kad išsiderins komandos žadimas?

– O ką siūlote, „Rytui“ neduoti žaidėjų? Mes nesame toks klubas, jei reikės, duosime ir aštuonis žaidėjus. Rinktinei tai gali būti lemiamos rungtynės ir aš nematau, kur žaidėjai gali taupytis, jie yra profesionalai.