Karaliaus taurės finale – įspūdingas „Barcelona“ sugrįžimas, šaltakraujis R. Jokubaitis ir Šaro ekipos triumfas

Ispanijos karaliaus taurės finale Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ laimėjo dramatišką finalą 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13) prieš Madrido „Real“ ekipą.

R.Jokubaitis.<br> Barca Basket twitter nuotr.

Feb 20, 2022, 9:51 PM, atnaujinta Feb 20, 2022, 10:24 PM

Rungtynės prasidėjo galingu, 19:3 „Real“ ekipos spurtu ir per pirmąjį kėlinį tik 5 taškus praleidusi Madrido ekipa turėjo 14 taškų persvarą.

Visgi, Š.Jasikevičiaus auklėtiniai susigriebė ir iš lėto sekančius du kėlinius mažino skirtumą ir į lemiamą ketvirtį sugebėjo žengti tik su 5 taškų deficitu – 41:46.

Ketvirtajame kėlinyje „Barcelona“ pajautusi kraujo kvapą griebėsi savo šanso ir toliau mažino atsilikimą.

Likus žaisti keturias minutes ir rezultatui esant lygiam 51:51 iniciatyvos ėmėsi Rokas Jokubaitis. Lietuvis dvi atakas paeiliui pelnė du taškus su pražanga.

Lietuvio sukurta persvara leido katalonams pirmauti iki paskutinės minutės, tačiau tuomet „karališkojo“ klubo krepšininkai sužaidė puikią atkarpą. Po 4 Sergio Llullo taškų paeiliui ir Walterio Tavareso įspūdingo bloko Nikolą Mirotičiui išlygino rezultatą 59:59.

Visgi rungtynių pabaigą geriau sužaidė katalonai. N.Mirotičius išprovokavęs Gabrielio Decko pražangą pataikė abu baudos metimus, o kitoje aikštės pusėje tas pats G.Deckas įsigudrino nepataikyti iš po krepšio.

Likus žaisti 20 sekundžių N.Mirotičius pataikė dar du baudos metimus ir užtikrino „Barcelona“ ekipos pergalę.

Rokas Jokubaitis per 17 minučių surinko 12 taškų (2/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19, Rokas Jokubaitis 12, Brandonas Daviesas 10, Serdačas Šanli 9.

„Real“: Thomas Heurtelis 10, Alberto Abalde ir Gabrielis Deckas po 8.