Įspūdingas lietuviškų šaknų turinčio N. Stausko šou – vos atsilaikė G lygos rekordas

NBA dukterinėje G lygoje neįtikėtiną pasirodymą surengė Nikas Stauskas. Lietuviškų šaknų turintis kanadietis su „Grand Rapids Gold“ (12/9) ekipa namie 131:127 (41:24, 37:37, 25:25, 28:41) palaužė Viskonsino „Herd“ (7/13) komandą.

Nikas Stauskas <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Nikas Stauskas <br>AFP/Scanpix nuotr.

Mar 2, 2022, 11:24 AM

Kanadietis jau per pirmuosius du kėlinius pasirodė įspūdingai – per 13 minučių pelnė 34 taškus, nepramesdamas nė vieno metimo „iš žaidimo“ – 4 dvitaškiai ir 7 tritaškiai.

N.Stauskas galiausiai per 43 žaidimo minutes įmetė 57 taškus (9/14 dvit., 11/15 trit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir dukart suklydo.

Krepšininkas buvo arti visų laikų G lygos rekordo, kuris priklauso 65 taškus per vieną mačą sumetusiam Russui Smithui.

„Gold“ Rytų konferencijoje žengia septinti, „Herd“ – dvylikti.

Karjeros pradžioje N.Stauskas bandė save NBA, tačiau niekur ilgai nesilaikė: kovojo „Sacramento Kings“, „Philadelphia 76ers“, „Brooklyn Nets“, „Portland Trail Blazers“, „Cleveland Cavaliers“ ir „Miami Heat“.

Vėliau persikėlė į Europą ir kurį laiką atstovavo Eurolygos Vitorijos „Baskonia“ komandai, o 2021-aisiais jis grįžo į NBA – sužaidė kelias rungtynes „Miami Heat“, o dabar persikėlė ir į G lygą.

Jis yra atstovavęs Kanados jaunimo ir vyrų rinktinėms, 2015-aisiais Amerikos taurėje nuskynė bronzą.