Du D. Sabonio „dvyliktukai“ padėjo „Kings“ palaužti „Spurs“ ir neleido G. Popovichiui pakartoti NBA rekordo

Harrisonas Barnesas stengėsi, pelnė 27 taškus ir padėjo „Sacramento Kings“ klubui ketvirtadienį 115:112 (30:27, 34:24, 24:31, 27:30) palaužti San Antonio „Spurs“, o treneriui Greggui Popovichiui ir dar kartą nepavyko pergalių skaičiumi pasivyti Dono Nelsono NBA rekordo.

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Mar 4, 2022, 7:06 AM

San Antonijus ekipa paskelbė palaikantis Ukrainą, kuriai karą paskelbė ir okupuoti ją siekia Rusija, tylos minute pagerbė per Rusijos invaziją sužeistus ar žuvusius žmones. Gerbėjai pratrūko palaikymo šūksniais, kai AT&T centro vaizdo ekranuose buvo rodoma Ukrainos mėlynai ir geltona vėliava.

G.Popovichius per karjerą savo sąskaitoje turi 1334 pergales reguliariame sezone ir iki rekordo pakartojimo jam trūksta vienos sėkmės. Tai jau trečiasis „Spurs“ pralaimėjimas iš eilės.

Sakramento komandai išvykoje 26 taškus pridėjo De'Aaronas Foxas, Domantas Sabonis per 28 minutes surinko 12 taškų (5/8 dvit., 2/2 baud.), 12 atkovotų bei 6 prarastus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 6 pražangas.

San Antonijaus gretose 30 taškų pelnė Lonnie Walkeris IV, o Dejounte'as Murray pasižymėjo 29 taškais, 12 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyviais perdavimais.

„Spurs“ pirmą kartą žaidė namuose nuo vasario 4 d., – kovodama išvykose San Antonijaus ekipa keturis kartus laimėjo ir tiek pat kartų pralaimėjo.

Tuo tarpu „Kings“ savo išvykų kraityje turėjo penkis pralaimėjimus iš šešių, ir po vangios atntrojo kėlinio dalies galėjo ir pralaimėti antrą kartą iš eilės. Po dviejų kėlinių svečiai iš Sakramento pirmavo 64:51 ir viskas atrodė ramiai.

Tačiau jau trečiame kėlinyje šeimininkai prieš jo pabaigą spurtavo 22:3 ir ketvirtame ketvirtyje atsiliko tik 82:88. Maža to, likus žaisti 7 min. 45 sek. „Spurs“ pasivijo svečius – 91:91, o dar po poros minučių ir persvėrė rezultatą 99:97.

Tačiau sėkminga pabaiga ir iš 9 mestų baudų pelnyti 7 taškai leido „Kings“ atitrūkti 110:104 ir išlaikyti persvarą.

Dejounte Murray likus kovoti 2 sekundes dar pelnė tritaškį – 112:115 ir šeimininkai turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau tolimas Murray tritaškis skriejo pro šalį.

Sakramentas pastarąjį kartą San Antonijuje laimėjo 2021 m. kovo 29 dieną.

„Spurs“: Lonnie Walkeris 30 (7/9 dvit., 5/11 trit.), Dejounte Murray 29 (10/18 dvit., 2/4 trit., 12 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Jakobas Poeltlas 16 (8/14 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Devinas Vassellas 14 (4/9 trit., 2 blok.), Tre Jonesas 7.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 27 (4/5 trit., 11/14 baud., 5 atk. kam., 5 kld.), De'Aaronas Foxas 26 (8/15 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 3 per. kam.), Justinas Holiday (2/12 trit.) ir Domantas Sabonis (5/8 dvit., 12 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.) po 12.