Nykus Jono Valančiūno sugrįžimas į Memfį – prieš buvusią ekipą atrodė bejėgis

Jonas Valančiūnas prieš buvusį savo klubą – tokia akistata antradienį vakarą NBA vyko Memfyje. Tačiau lietuviui nepasisekė sužibėti prieš šeimininkus „Grizzlies“ krepšininkus: lietuvio atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ jau mačo pradžioje atsiliko ir beviltiškai pralaimėjo 111:132 (33:44, 24:33, 26:35, 27:20), o pats Jonas atrodė kaip ne savo rogėse.

Jonas Valančiūnas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2022-03-09 07:07, atnaujinta 2022-03-09 08:19

Ja Morantas pelnė 24 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o Jarenas Jacksonas jaunesnysis ir Desmondas Bane'as pridėjo po 22 taškus.

Tuo tarpu per 20 minučių J.Valančiūnas sugebėjo pelnyti 10 taškų ir atrodė visiškai prastai po krepšiais – susirinko tik 2 kamuolius.

Lietuvos rinktinės aukštaūgis per 20 minučių pelnė 10 taškų (4/9 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir surinko blogiausią „plius minus“ rodiklį komandoje – minus 37.

Tai reiškia, kad jam būnant aikštėje, varžovas pelnė tiek daugiau taškų nei įmetė jo ekipa

Pergalė sustiprino Memfio poziciją užimtą antrąją vietą Vakarų konferencijoje, nes „Grizzlies“ laimėjo antrą kartą per trejas rungtynes. Memfio gretose Ziaire'as Williamsas pelnė 16 taškų.

Naujojo Orleane ekipa, prieš tai iškovojusi keturias pergales iš eilės, o sekmadienį pralaimėjusi „Denver Nuggets“ po pratęsimo, žaidė be rezultatyviausio savo žaidėjo Brandono Ingramo, kuris sėdėjo ant atsarginių suolo skausmu dešinės šlaunies srityje. B.Ingramas šiame sezone vidutiniškai pelno po 22,8 taško.

Trečiajame kėlinyje Memfis padidino persvarą iki net 35 taškų. Kai „Grizzlies“ keitvirto kėlinio pradžioje pirmavo 112:84, „Pelicans“ treneris Willie'is Greenas „susirinko visą savo smogiamąją jėgą“ ant suolo ir mačą baigė atsarginiai žaidėjai.

„Tiesiog jie visur mus žingsniu lenkė. Prisiimu kaltę. Prieš Memfį žaisti reikia pasirengti. Šiandien nebuvome pasiruošę“, – po mačo teigė svečių strategas Willie Greenas. Lygiai po mėnesio abi komandos Memfyje susitiks dar kartą, tad Naujojo Orleano treneris galės padoryti, ar padarė išvadas.

„Grizzlies“: Ja Morantas 24 (6/9 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Jarenas Jacksonas (5/7 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud., 3 blok.) ir Desmondas Bane'as (5/9 trit.) po 22, Ziaire Williamsas 16.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (8/11 dvit., 5/10 trit., 6 atk. kam., 11 rez. perd.), Willy Hernangomezas 17 (7/10 dvit.), Naji Marshallas 16 (1/7 trit.), Devonte Grahamas 12, Herbertas Jonesas (4/5 dvit.) ir Jonas Valančiūnas (4/9 dvit.) po 10.