Po kirčio nenuliūdęs J. Zdovcas gyrė atsiskleidusį auklėtinį ir mįslingai kreipėsi į P. Jankūną

Skaudus pralaimėjimas „Žalgiriui“ (7/21) ir itin saldi, beveik 2000 dienų graikų laukta pergalė. Pirėjo „Olympiakos“ (17/10) Kaune laimėjo pirmą kartą nuo 2016-ųjų, o ketvirtajame kėlinyje su sunkumais susidūrę Lietuvos čempionai 73:84 (15:20, 19:24, 20:19, 14:26) nusileido svečiams iš Graikijos. Tai buvo dėl koronaviruso atkelta 19-ojo Eurolygos turo dvikova.

Po patirtos nesėkmės per daug neliūdėjo.<br>G.Bitkvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

2022-03-15 22:32, atnaujinta 2022-03-15 22:53

„Buvo sunkios rungtynės. Likau nenusivylęs mūsų kova, pabaigoje galbūt mums pritrūko sėkmės, prametėme svarbius metimus, o varžovai juos pataikė. Žaidėme prieš gerą komandą, o mums kartais tiesiog pritrūko protingumo.

Bet reikia suprasti, kad su šiuo rungtynių maratonu nėra lengva, buvo galima matyti, kad žaidėjai, kurie nežaidė sekmadienį (LKL rungtynėse – red.), šiandien buvo šviežesni, bet to neužteko, „Olympaikos“ buvo geresni“, – po akistatos kalbėjo „Žalgirio“ strategas Jure Zdovcas.

Praėjusią savaitę Šaro „Barcelona“ ant menčių paguldę žalgiriečiai „nesvetingai“ pasitiko ir svečius iš Graikijos. Nuo pirmųjų rungtynių minučių aikštės šeimininkai bandė fiziškumu išmušti savo priešininkus iš vėžių, o Josho Nebo jėga po krepšiu bei gerai sustyguota gynyba leido „Žalgiriui“ po pirmųjų dešimties minučių būti priekyje 20:15.

J.Zdovco kariauna priekyje išliko ir didžiąją antrojo kėlinio dalį. Vis dėlto pranašumo išsaugoti neleido abiejose aikštės pusėse pasipylusios klaidelės. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentei rodant lygų rezultatą – 39:39.

Po pertraukos tęsėsi permaininga kova – trečiajame kėlinyje komandos grūmėsi taškas į tašką, bet į priešininkų pinkles „Žalgiris“ pateko nuo pirmųjų ketvirtojo ketvirčio minučių.

Anksti komandines pražangas susirinkę aikštės šeimininkai nebegalėjo taip aktyviai gintis, o tuo pasinaudoję svečiai vis užtikrinčiau jautėsi Nemuno saloje.

Nors į priekį „Olympiakos“ jau paleidęs Kauno klubas dar bandė kabintis dantimis, tačiau iškovoti šeštosios pergalės per paskutiniąsias penkerias rungtynes nepavyko – „Žalgiris“ buvo nokautuotas Graikijos krepšinio milžino.

„Žalgirio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir sėkmingas J.Nebo ir Edgaro Ulanovo žaidimas. Abu žalgiriečiai šioje dvikovoje surinko po 25 naudingumo balus.

Ilgai liūdėti po nesėkmės kauniečiai neturės kada – jau ketvirtadienį Lietuvos čempionai savo aikštėje priims Eurolygos nugalėtojų titulą ginančią Stambulo „Anadolu Efes“.

– Joshas Nebo kiekvienose rungtynėse atrodo vis užtikrinčiau. Ką galite pasakyti apie jo progresą? – buvo paklausta J.Zdovco.

– Jis žaidžia vis geriau, tampa agresyvesniu. Sezono pradžioje jis iš mūsų gavo labai daug informacijos, o ją išpildyti buvo sunku. Stengemės jam aiškinti, kad per daug apie tai negalvotų, o tiesiog daugiau pasikliautų savo jėga.

Grįžo ir Joffrey Lauvergne'as. Dabar turime tris aukštus vyrukus, jie kaunasi treniruotėse ir tai prisideda prie tobulėjimo.

– Kai kurių atakų metu puolime kamuolys nepasiekdavo reikiamo žalgiriečio. Tai geros „Olympiakos“ gynybos išdava ar jūsų neišpildyti deriniai?

– Viskas susideda. Viena iš pagrindinių problemų buvo, kad mes negalėjome praplėsti puolimo, mums trūko disciplinos, neišnaudojome savo turimų pranašumų, buvo atlikti nereikalingi perdavimai.

Įmetėme 73 taškus, bet gynyba nebuvo gera, neatkovojome kamuolių, jie mus dėl to baudė per daug.

– Tai buvo paskutinė Pauliaus Jankūno ir Georgios Printeizo dvikova vienas prieš kitą. Šios legendos tarpusavyje rungtyniavo net 18 kartų. Kur jas regite po šio sezono?

– Tai yra tikros legendos. Jie abu yra puikūs žaidėjai, kurie labai panašūs – kovotojai, žaidžia protingai, galingai. Kas žino, galbūt jie ir pratęs karjeras dar vienam sezonui (šyptelėjo mirktelėdamas akimi).