„Monaco“ ir Donatas Motiejūnas iriasi Eurolygos atkrintamųjų mačų link – nesustabdė ir „Olimpia“

Eurolygos naujokė „Monaco“ komanda, kuriai atstovauja Donatas Motiejūnas, pasinaudojo galimybę siekti bilieto į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Ketvirtadienį Monako klubo laukė rimtas iššūkis – dvikova svečiuose su jau kitame etape esančia Milano „Olimpia“ ir su šiuo egzaminu lietuvio ekipa susidorojo sėkmingai. „Monaco“ laimėjo 72:63 (16:17, 15:20, 20:6, 21:20) ir paskutiniajame ture balandžio 8 dieną susikaus su Berlyno ALBA komanda.

D.Motiejūnas su „Monaco“ komanda gali patekti į Eurolygos atkrintamuosius mačus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
D.Motiejūnas su „Monaco“ komanda gali patekti į Eurolygos atkrintamuosius mačus.<br>G. Bitvinsko nuotr.

Mar 31, 2022, 9:50 PM, atnaujinta Mar 31, 2022, 11:56 PM

Jei ALBA iki tų rungtynių pralaimėtų Stambulo „Anadoulu Efes“ krepšininkams arba Atėnų „Panathinaikos“ atstovams, „Monaco“ automatiškai jau turėtų kelialapį į atkrintamąsias kovas.

Nors per pirmąją mačo dalį sąlygas diktavo šeimininkai, „Monaco“ trečiame kėlinyje surengė spurtą ir susikrovė 8 taškų pranašumą – 51:43.

Būten tik 8 taškus per kėlinį pelnė „Olimpia“. Ketvirtame ketvirtyje Monako krepšininkai išlaikė bet 6 taškų pranašumą, o priešpaskutinę mačo minutę jau pirmavo ir dviženkliu skirtumu 68:58.

D.Motiejūnas per 17 minučių pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 4 kamuolius, sykį suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

„Monaco“: Mike’as Jamesas 19 (2/9 trit., 8 rez. per.), Donta Hallas 16 (8 atk. kam.), Parisas Lee 10 (2/5 trit.), Dwayne’as Baconas 8 (2/8 trit.). „Olimpia“: Shavonas Shieldsas 22 (4/8 trit.), Kyle’as Hinesas (6 atk. kam.) ir Benas Bentilas po 8, Malcolmas Delaney 7 (6 rez. per.).

„Monaco“ krepšininkai šventė keturias pergales iš eilės, laimėjo šešias iš pastarųjų septynių rungtynių.

Kol kas trečia žengianti „Olimpia“ ekipa jau anksčiau užsitikrino teisę žaisti ketvirtfinalyje. „Dizaineriai“ iki ketvirtadienio buvo laimėję du susitikimus paeiliui. Pirmojo rato akistatoje pajėgesnis buvo „Olimpia“ 71:65.