J. Valančiūno svarbūs dūriai mačo pabaigoje privertė kapituliuoti L. Jamesą ir „Lakers“ žvaigždyną

Lietuvis Jonas Valančiūnas ir „New Orleans Pelicans“ (34/43) laimėjo itin svarbų mačą kovoje dėl įkrintamųjų NBA varžybų. Willie Greeno auklėtiniai svečiuose 114:111 (30:25, 20:25, 36:37, 28:24) palaužė tiesioginius konkurentus LeBrono Jameso vedamą „Los Angeles Lakers“ (31/46) bei dabar Vakarų konferencijoje užima devintąją poziciją, nuo „Sant Antonio Spurs“ atitolę dviem laimėjimai, o nuo „Lakers“ – net trimis.

Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Apr 2, 2022, 8:42 AM, atnaujinta Apr 2, 2022, 9:02 AM

Tad „Lakers“ po šio pralaimėjimo atsidūrė už įkrintamųjų varžybų ribos ir dabar Los Andželo žvaigždynui per likusius penkis mačus teks gerokai paplušėti, jei galvoja apie sezono pratęsimą.

J.Valančiūnas buvo itin naudingas mačo pabaigoje, kai pelnė keturis svarbius taškus, padėjusius komandai perlaužti įvykių eigą. Per 38 minutes lietuvis įmetė 17 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 4/5 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį, išrašė bloką bei penkis sykius prasižengė.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 5 minutes J.Valančiūnas pataikė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki minimalaus 103:104, o vėliau tritaškiu išlygino rezultatą –108:108.

Netrukus „Pelicans“ jau turėjo ir 4 taškų persvarą – 112:108.

Avery Bradley tritaškiu sumažino skirtumą iki minimumo 111:112, bet rezultatyviausiai žaidęs C.J.McCollumas pataikė abi baudas  – 114:111, o lemiamą tritaškį LeBronas Jamesas nepataikė ir nesugebėjo išplėšti pratęsimo.

„Lakers“ neišgelbėjo solidžiai žaidęs L.Jamesas, kuris per 40 minučių įmetė 38 taškus (10/15 dvit., 3/8 trit., 9/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 6 kartus suklydo ir 3 sykius pažeidė taisykles.

Šiame susitikime Los Andželo ekipai jau padėjo į rikiuotę sugrįžęs Anthony Davisas, kuris iškart buvo tarp lyderių ir surinko 23 taškus. Krepšininkas Los Andželo klubui nepadėjo nuo vasario 17-osios.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (10/15 dvit., 3/8 trit., 9/12 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Anthony Davisas 23 (12 atk. kam.), Malikas Monkas 13, Russellas Westbrookas 12 (3/11 dvit.), Avery Bradley 10.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (8/15 dvit., 4/8 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Brandonas Ingramas 29 (10/15 dvit., 9/9 baud.), Jonas Valančiūnas 17 (5/8 dvit., 12 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud.), Herbertas Jonesas 12.