„Lietkabelis“ užgožė Vokietijos klubą ir Europos taurės turnyre medžioja trečiąją vietą

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai šį Europos taurės turnyre iškovojo jau tris pergales išvykoje ir devintąją A grupės kovose. Dėl vietos geriausių ekipų trejete kovojantys panevėžiečiai pirmadienį išvykoje susitvarkė su Hamburgo „Towers“ komanda 87:72 (23:8, 29:27, 13:15, 22:22) ir kol kas išlieka ketvirtoje pozicijoje. Tačiau laimėję dar vieną mačą, lietuviai gali ir palypėti vienu laipteliu aukščiau.

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa<br>K.Kavolėlio nuotr.
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa<br>V.
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa
Daugiau nuotraukų (6)

Apr 4, 2022, 7:58 PM, atnaujinta Apr 4, 2022, 10:38 PM

„Lietkabelis“ jau seniai užsitikrino kelialapį į Europos taurės atkrintamąsias varžybas. Tačiau kova grupės etape tęsiasi – panevėžiečiai siekia bent ketvirtosios vietos, kuri suteiks aikštės pranašumą aštuntfinalyje.

Praėjusią savaitę „Lietkabelio“ krepšininkai pakišo sau koją, kai namie pralaimėjo Ankaros „Türk Telekom“ komandai ir nepasinaudojo galimybe A grupėje pakilti į ketvirtąją vietą bei prarado galimybę kovoti dėl antrosios vietos.

Vis dėlto ketvirtoji vieta, užtikrinanti aikštės pranašumą aštuntfinalyje, Panevėžio komandai vis dar yra pasiekiama. Maža to, Nenado Čanako penketui nebūtina dairytis į varžovus – viskas lieka pačių panevėžiečių rankose.

Europos taurės turnyre liko vieno turo rungtynės. Tiesa, „Lietkabelis“ į aikštę eis du kartus, nes jam reikės žaisti ir nukeltas 13-ojo turo rungtynes.

„Lietkabelis“ sužaidė jau su Hamburgo „Towers“, o trečiadienį – su „Boulogne-Levallois“.

„Lietkabelis“ jau per pirmąjį kėlinį sugebėjo susikrauti net 15 taškų persvarą, kurią antrame kėlinyje padidino iki 52:35. Per likusį laiką šeimininkai nesugebėjo atkurti rimtesnės intrigos, nors trečio kėlinio viduryje sumažino atsilikimą iki 46:56.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo oponentai – 54:65, tačiau tritaškį pataikė K.Žemaitis – 68:54. Panevėžio ekipos gynėjas ir toliau išliko solidus ketvirtajame kėlinyje ir jo antras tolimas metimas dar labiau sutvirtino pozicijas (71:56), o galiausiai vėliau tritaškį pridėjo ir V.Lipekvičius – 74:56. Nors oponentams pavyko priartėti (59:74), tačiau realios intrigos vokiečių klubas grąžinti neįstengė. „Lietkabelis“ pasiekė 9 pergalę Europos taurės varžybose – 87:72.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (7 atk. kam., 4 rez. per.) ir Vytenis Lipkevičius (3/5 trit., 4 atk. kam.) po 16, Panagiotis Kalaitzakis ir Kasparas Bėrzinis (4 atk. kam.) po 12, Džordže Gagičius (5/9 dvit.) ir Kristupas Žemaitis po 11.

„Towers“: Trevonas Bluiett 19 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Jaylonas Brownas 17 (1/5 trit.), Maikas Kotsaras 16 (7 atk. kam.), Lukas Meisneris 9 (1/5 trit.).

Viršutinėje A grupės lentelės dalyje permainų jau nebus. Pirmąją vietą ir aikštės pranašumą iki pat finalo užsitikrino visas rungtynes sužaidęs Badalonos „Joventut“ (12 pergalių ir 4 pralaimėjimai), antrąją vietą – Belgrado „Partizan“ (11 ir 4).

Serbijos komanda paskutiniajame ture žais su turnyro autsaidere Trento „Dolomiti Energia“ komanda, tačiau net pergalė nepadėtų „Partizan“ pakilti į pirmąją vietą dėl blogesnių rezultatų per rungtynes su „Joventut“ klubu.

Jei „Lietkabeliui“ pavyktų laimėti abejas likusias rungtynes, panevėžiečiai tikrai pakiltų į trečiąją vietą – kitų grupės rungtynių rezultatai jiems nebūtų svarbūs.

Jei „Lietkabelis“ per dvejas likusias rungtynes iškovotų vieną pergalę (nesvarbu prieš kurį varžovą), jam reikėtų sulaukti Andoros ekipos pralaimėjimo. Tokiu atveju Panevėžio komanda užimtų ketvirtąją vietą.