Europos taurėje dėl trečiosios vietos grupėje kovojęs „Lietkabelis“ liko penktas Atkrintamosiose lauks turnyro favoritai

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ (9/7) krepšininkai sužaidė paskutines Europos taurės reguliaraus sezono rungtynes. Lietuviai išvykoje 69:76 (22:20, 15:17, 17:20, 15:19) nusileido Prancūzijos „Boulogne-Levallois“ (11/5) ekipai.

Europos taurėje dėl trečiosios vietos grupėje kovojęs „Lietkabelis“ liko penktas<br> eurocupbasketball.net nuotr.
 Kova dėl trečiosios vietos: „Boulogne-Levallois“ – „Lietkabelis“<br>K.Kavovėlio nuotr.

Apr 6, 2022, 9:25 PM, atnaujinta Apr 6, 2022, 11:28 PM

Panagiotis Kalaitzakis buvo „Lietkabelio“ vedlys puolime mačo pradžioje – 7:5. Nors Jordanas McRae’us tritaškiu persvėrė rezultatą (9:7), jam atsakė Džordže Gagičius, o į kitą „Metropolitans 92“ žaidėjo metimą atsaką paruošė Vytenis Lipkevičius – 12:14. Iš toli taiklus buvo ir P.Kalaitzakis (15:16), o Karolio Giedraičio šūvis persvėrė rezultatą – 22:20. Gabrielius Maldūnas pasižymėjo reikalingu bloku ir taip leido savo komandai pirmauti po pirmojo kėlinio.

Taškų Paryžiaus komanda negalėjo pelnyti tris pirmas antro kėlinio minutes, o tai leido „Lietkabeliui“ pabėgti 26:20. Blogą atkarpą nutraukė Tomeras Ginatas (23:26), tuo tarpu Willas Cummingsas skirtumą rėžė iki minimalaus – 27:28. P.Kalaitzakis stojo mesti trijų baudų metimų ir visus juos realizavo, o už varžovų klaidą baudė Kristupas Žemaitis – 33:27. J.McRae’us vėl taikėsi mažinti „Metropolitans 92“ atsilikimą (33:35) bei galiausiai lygino rezultatą – 35:35. Dž.Gagičiui dar atsakė Vince’as Hunteris, tad prieš pertrauką tvyrojo lygybė – 37:37.

G.Maldūnas ir D.Giedraitis per pirmą minutę pridėjo po metimą, o būtent šio dueto dėka „Lietkabelis“ toliau liko priekyje – 48:42. V.Hunteriui atsakė Dž.Gagičius (50:44), tuo tarpu „Metropolitans 92“ komanda neteko Jordano McRae’aus, kuris gavo dvi technines pražangas paeiliui. Panevėžiečiai pirmavo 52:46, o kėlinyje liko pusketvirtos minutės, vis tik klaidos kainavo ir tritaškį smeigė Keithas Hornsby – 49:52. W.Cummingsas lygino rezultatą tolimu šūviu (52:52), dar vieną metimą pataikė ir K.Honsby, tad Paryžiaus komandos spurtas tęsėsi iki 13:0. Tik Kasparas Bėrzinis dar spėjo sušvelninti rezultatą – 54:57.

P.Kalaitzakio baudos metimas buvo vienintelis taškas, kurį komandos sukrapštė per beveik tris minutes, kol tas pats graikas nepridėjo rezultatą lyginusio dvitaškio – 57:57. Lahaou Konate užsidirbo techninę pražangą už vaidybą, o V.Lipkevičius tai išnaudojo išvesdamas į priekį savo ekipą – 58:57. V.Hunteris realizavo du metimus po panevėžiečių klaidų ir tai vertė N.Čanaką prašyti pertraukėlės – 58:61. P.Kalaitzakis pridėjo trečią savo tolimą metimą (61:63), tiesa, V.Hunterio ir W.Cummingso tandemas ir vėl veikė puikiai – 67:61.

Vėl sekė „Lietkabelio“ klaida, kuri leido „Metropolitans 92“ toliau bėgti į priekį – 69:61. Po minutės pertraukėlės P.Kalaitzakis nepataikė, bet vilties įžiebė D.Giedraitis – 64:69. Būtent jis vėliau atsakė T.Ginatui (67:71), kuomet žaisti liko pusantros minutės, tad šansas vis dar išliko. T.Ginatas pridėjo svarbų dvitaškį Paryžiaus klubui, V.Lipkevičius atsakė tuo pačiu, bet V.Hunterio baudos taip pat buvo taiklios – 75:69. Liko jau tik 30 sek., D.Giedraitis prametė ir šansų laimėti nebeliko. T.Ginatas tvirtino pergalę Prancūzijos ekipai.

„Boulogne-Levallois“: Willas Cummingsas 22, Vince’as Hunteris 19, Jordanas McRae 15.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18, Dovydas Giedraitis 15, Džordže Gagičius 10.

Panevėžio klubui šiame mače nepadėjo Gediminas Orelikas, kuris sunegalavo.

Panevėžio komanda klydo net 25 kartus, varžovai – 19.

Panevėžiečiai pasirodymą baigė savo sąskaitoje turėdami 9 pergales ir užėmė 4-ąją vietą A grupėje.

Prancūzai pasirodymą baigė su 11 pergalių ir užėmė 3-ąją vietą.

„Lietkabelis“ pergalės atveju būtų užėmęs 3-ąją poziciją.

Pirmosios rungtynės Panevėžyje baigėsi „Lietkabelio“ pergale 96:89.

Toks pasirodymas Panevėžio ekipai lėmė, jog „Lietkabelis“ atkrintamąsias žais išvykoje, o jų varžovais bus vieni iš turnyro favoritų – Bolonijos „Virtus“ krepšininkai, kurie B grupėje užėmė 4-ąją vietą.