K. Maksvyčio debiutas „Žalgirio“ arenoje pažymėtas rungtynių pabaigoje pasiekta pergale prieš „Šiaulius“

Kauno „Žalgiris“ (24/3) šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) namuose 90:74 (20:19, 29:24, 19:16, 22:15) palaužė Šiaulių „Šiaulius“ (13/14).

K. Maksvytis<br> LKL nuotr.

2022-04-16 17:09, atnaujinta 2022-04-16 19:15

Šiame mače Kauno klubas vertėsi be Manto Kalniečio ir Joffrey Lauvergne'o, o šiauliečiams nepadėjo du įžaidėjai – Jonathanas Elmore'as ir Donatas Sabeckis.

Tai buvo rezultatyviausios Tai Websterio rungtynės per jo etapą Kauno klube. Legionierius iš Naujosios Zelandijos pasižymėjo 14 taškų ir buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Šiauliečius į priekį vedė 16 taškų surinkęs Isaiah Armwoodas.

Mačo pradžioje nei viena ekipa nesusikrovė ryškesnio pranašumo, o Luko Lekavičiaus dvitaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis minimalia persvara leido džiaugtis šeimininkams – 20:19. Tačiau atsiplėšti didesniu skirtumu iki ilgosios pertraukos žalgiriečiams nepavyko, į rūbines komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 49:43.

Sugrįžę ant parketo Lietuvos čempionai ir toliau lėtai augino savo pranašumą. Jis buvo peržengęs ir dviženklę ribą, o prieš lemiamą ketvirtį siekė 9 taškus – 68:59.

Dar likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes komandas skyrė mažiau nei 5 taškai (75:70), tačiau Kazys Maksvytis laiku paprašė pertraukėlės, po kurios šeimininkai žengė kur kas gyvybingesni ir užbaigė rungtynes spurtu 15:4.

Šiauliečių ekipoje rungtyniavo tik 7 žaidėjai, o Danielis Baslykas per nepilnas 22 minutes nė karto nemetė į krepšį.

„Žalgiris“: Tai’us Websteris 14, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius po 11, Tyleris Cavanaugh ir Artūras Milaknis po 10.

„Šiauliai“: Isaiah Armwoodas 16, Eimantas Stankevičius 14, Giedrius Staniulis 13, Martynas Varnas 12, Issuf Sanon 10, Arminas Urbutis 9.

Naujajam kauniečių strategui Kaziui Maksvyčiui tai buvo antrosios rungtynės kaip „Žalgirio“ treneriui ir pirmosios žaidžiant namų arenoje.

Strategui dėl pergalės teko vargti ir pirmose rungtynėse. Tuomet Lietuvos čempionai 72:64 įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Kauniečiai po 27 rungtynių savo sąskaitoje turi 24 pergales ir pakilo į 1-ąją vietą čempionate.

Šiaulių ekipa laimėjo 13 rungtynių ir užima 5-ąją poziciją.

LKL čempionate ekipos buvo susitikusios du kartus ir abu juos laimėjo Kauno ekipa. Pirmosios rungtynės baigėsi 97:64, antrosios – 89:86.