Šeštadienį Dalase prasidėjo ilgai lauktos NBA atkrintamosios rungtynės. Pirmoje dvikovoje vakarų konferencijoje „Dallas Mavericks“ 93:99 (23:20, 20:25, 22:28, 28:26) nusileido „Utah Jazz“ krepšininkams.

Be L. Dončičiaus rungtyniavę „Mavericks“ atkrintamąsias pradėjo skaudžiu pralaimėjimu<br> AFP/Scanpix nuotr.

2022-04-16 23:03

Visų rungtynių metu vyko įtempta kova, tačiau įpusėjus lemiam ketvirčiui „Jazz“ per kelias minutes sugebėjo susikrauti svarią persvarą ir po Bojano Bogdanovičiaus dvitaškio svečiai išsiveržė į priekį 86:75.

Per sekančias dvi minutes Dalaso krepšininkai pradėjo vis aktyviau atakuoti ir su sėkmės pagalba vis keliavo prie baudų linijos, o likus žaisti pusketvirtos minutes Reggie Bullocko tritaškis „Mavericks“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 86:88.

Sekančios atakos metu Mike’as Conley pataikė dvitaškį, tačiau į jį dviem baudų metimais atsakė Dorianas Finney-Smithas. M.Conley pataikė dar vieną dvitaškį, tačiau „Mavericks“ aukštaūgis Maxi Kleberis likus žaisti 2 minutes pataikydamas tritaškį svečių pranašumą sumažino iki minimalaus – 91:92.

Apsigynus „Mavericks“ ekipai M.Kleberis ir vėl bandė savo laimę iš toli, tačiau šįkart jo metimas buvo netikslus. Kitoje aikštės pusėje Royce’as O’Nealas nepataikė iš po krepšio, tačiau pats atkovojo kamuolį ir likus rungtyniauti 57 sekundes pataikė tritaškį.

„Mavericks“ nepavyko atsakyti greitais tritaškiais, o prie baudų linijos siųsti Solt Leik Sičio krepšininkai neklydo ir užtikrino svečių pergalę.

„Mavericks“ ekipą į priekį vedė gynėjai Jalenas Brunsonas ir Spenceris Dinwiddie’is.

J.Brunsonas per 40 minučių surinko 24 taškus (8/21 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), 7 atkovotus ir 2 prarastus kamuolius bei 5 rezultatyvius perdavimus.

S.Dinwiddie’is pridėjo 22 taškus (6/11 dvit., 0/4 trit., 10/16 baud.), po 4 atkovotus ir prarastus kamuolius bei 8 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų ekipoje išskirtiniai rungtyniavo Donovonas Mitchellas. Gynėjas per 41 minutę pelnė 32 taškus (8/23 dvit., 2/6 trit., 10/11 baud.), atkovojo 6 ir prarado 3 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso ekipai pirmose serijos rungtynėse nepadėjo komandos lyderis, slovėnas Luka Dončičius. Tikimasi, kad L.Dončičius jau bus pasiruošęs sekančioms rungtynėms, kurios vyks antradienį 3 val. 30 min. Lietuvos laika. Serija žaidžiama iki 4 laimėjimų.

„Mavericks“: Jalenas Brunsonas 24 (7 atk.kam., 5 rez.perd.), Spenceris Dinwiddie’is 22 (8 rez.perd., 4 kld.), Reggie Bullockas 15 (6 atk.kam.), Dorianas Finney-Smithas 14 (5 atk.kam.), Maxi Kleberis 10.

„Jazz“: Donovonas Mitchellas 32 (6 atk.kam., 6 rez.perd.), Bojanas Bogdanovičius 26 (5 atk.kam.), Mike’as Conley 13 (6 atk.kam., 4 kld.), Jordanas Clarksonas 10.