Jonas Valančiūnas su „New Orleans Pelicans“ išvykoje 105:101 (30:22, 26:24, 18:38, 31:17) palaužė „Los Angeles Clippers“ ir žengė į NBA atkrintamąsias.

J. Valančiūno dėjimas rungtynių pabaigoje užtikrino „Pelicans“ vietą atkrintamosiose<br> AFP/Scanpix nuotr.

Apr 16, 2022, 8:09 AM, atnaujinta Apr 16, 2022, 8:12 AM

„Pelicans“ į trečiąjį kėlinį turėdami dešimties taškų pranašumą – 56:46, tačiau nepraėjus net 3 minutėms „Clippers“ buvo priekyje, o šeimininkai atliko įspūdingą spurtą 20:2.

Sėkmingą žaidimą šeimininkai išlaikė iki ketvirčio pabaigos ir į lemiamas 12 minučių žengė pirmaudami 84:74.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Valančiūnas nesėkmingai sužaidė puolime, o gynyboje lietuvis turėjo problemų ir komandos treneris Willie Greenas nusprendė aukštaūgį pasodinti ant suoliuko beveik iki rungtynių pabaigos.

Toks trenerio sprendimas pasiteisino ir energingai rungtyniavę „Pelicans“ atsilikimą sėkmingai mažino, kol galiausiai likus žaisti 7 su pusė minutės CJ McCollumo tritaškis rezultatą išlygino – 88:88.

Įnirtinga kova tęsėsi, o lygos naujoko Trey’aus Murphy tritaškis likus žaisti 2 minutes svečiams suteikė 7 taškų pranašumą – 101:94. „Clippers“ rankų nesudėjo ir greitai skirtumą sumažino iki 2 taškų.

Likus žaisti lygiai minutę kitas „Pelicans“ naujokas Herbertas Jonesas realizavo du baudos metimus ir Naujojo Orleano ekipai vėl suteikė 4 taškų pranašumą.

Likus žaisti 26 sekundes prie baudų linijos stojo „Clippers“ gynėjas Reggie Jacksonas. Pataikius pirmą baudos metimą į aikštelę buvo išleistas J.Valančiūnas. Amerikietis antrą baudos metimą prametė, o „Pelicans“ ekipai atsikovojus kamuolį lietuvis ir vėl sėdo ant atsarginių suoliuko.

Po 6 sekundžių šeimininkai prasižengė prieš Larry Nance’ą, tačiau aukštaūgis prametė abu baudos metimus, o likus žaisti 21 sekundę prie baudų linijos stojęs Normanas Powellas pataikė tik vieną ir „Clippers“ atsiliko dviem taškais.

Lemiamoje „Pelicans“ atakoje šeimininkai stengėsi atimti kamuolį iš Brandono Ingramo, tačiau puolėjas pastebėjo nedengiamą J.Valančiūną ir nedvejojęs atliko šiam perdavimą. Lietuvis įkrovė kamuolį iš viršaus ir užtikrino „Pelicans“ pergalę.

J.Valančiūnas per 25 minutes surinko 8 taškus (3/7 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 1 klaidą.

Pirmajame atkrintamųjų rate lietuvio ekipa žais prieš reguliaraus sezono geriausią NBA komandą – „Phoenix Suns“. Serija prasidės pirmadienį, 4 val. ryto Lietuvos laiku.

„Los Angeles Clippers“: Marcusas Morrisas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Reggie Jacksonas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) po 27, Normanas Powellas 17, Robertas Covingtonas 14.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), CJ McCollumas 19, Larry Nance’as (16 atk. kam.) ir Trey’us Murphy (5 atk. kam.) po 14.