Klaipėdoje – visus kėlinius laimėjusio „Žalgirio“ triumfas

Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate svarbią pergalę sezono finišo tiesiojoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (25/3). Kazio Maksyvčio auklėtiniai išvykoje nesunkiai susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ (12/16) komandos iššūkiu. „Žalgiris“ išvykos rungtynėse laimėjo 77:57 (21:19, 17:13, 19:14, 20:11).

Klaipėdoje – visus kėlinius laimėjusio „Žalgirio“ triumfas<br> LKL/BNS nuotr.
 K. Maksvytis.<br> L. Žemgulio/zalgiris.lt nuotr.

Apr 20, 2022, 6:38 PM, atnaujinta Apr 20, 2022, 9:11 PM

Tai buvo trečioji ir paskutinė šių komandų akistata reguliariajame sezone. Abi anksčiau vykusias dvikovas taip pat laimėjo „Žalgiris“ – Kaune žalgiriečiai triumfavo 98:79, o Klaipėdoje pasiekė pergalę 77:60.

Po šių rungtynių jokių pokyčių turnyro lentelėje nėra. „Žalgiris“ ir toliau išlieka antroje vietoje, „Neptūnas“ rikiuojasi septintas. Jei iki reguliariojo sezono finišo situacija nepasikeis, šios dvi komandos susikaus ir ketvirtfinalio serijoje, namų pranašumą turės Kauno klubas.

Šiose „Žalgirio“ pergale pasibaigusiose rungtynėse esminio dvikovos lūžio nebuvo – K. Maksvyčio kariauna link pergalės artėjo žingsnis po žingsnio, o tą puikiai iliustruoja ir visų keturių kėlinių rezultatai – triumfavę kauniečiai bent keliais taškais laimėjo visus ketvirčius.

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 6:0, per pirmas penkias lemiamo ketvirčio minutes į savo krepšį apskritai praleido tik 4 taškus, o komanda vis dar nebuvo nė karto prasižengusi, todėl intrigos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje liko nedaug.

Po Karolio Lukošiūno tritaškio komandas ketvirtajame kėlinyje skyrė ir didžiausias 18 taškų skirtumas (66:48).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Edgaras Ulanovas. Vienas „Žalgirio“ lyderių šiose rungtynėse pelnė taškų. Neblogą pasirodymą surengė ir Regimantas Miniotas. Centras prie pergalės pridėjo taškų ir atkovojo kamuolius.

Šeimininkų komandoje išsiskyrė du žaidėjai – Deividas Gailius ir Benas Griciūnas. Nemažai sudėtingų metimų pataikęs D. Gailius iš viso surinko 16 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, o po krepšiais tvirtai žaidęs B. Griciūnas pridėjo 15 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), Benas Griciūnas 15 (7 atk. kam.), Matas Jogėla ir Nojus Mineikis po 5, Žygimantas Janavičius 4.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Regimantas Miniotas (5 atk. kam., 19 naud. bal.) po 12, Marekas Blaževičius 9, Lukas Lekavičius 8, Joshas Nebo 7.

K.Maksvytis nuo 2012 iki 2015 ir nuo 2017 iki 2019 metų dirbo vyriausiuoju „Neptūno“ ekipos treneriu.

Klaipėdiečiai po 28 rungtynių savo sąskaitoje turi 12 pergalių ir užima 7-ąją poziciją.

„Žalgiris“ su 25 pergalėmis žengia antroje vietoje ir jeigu abi ekipos šį sezoną pabaigtų tokiose pozicijos, „Žalgiris“ su „Neptūnu“ susitiktų ketvirtfinalio etape.

Pirmus du tarpusavio susitikimus laimėjo kauniečiai. Namuose „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 98:79, išvykoje – 77:60.