NKL bronzos medalius po dramatiškos kovos iškovojo „Telšių“ krepšininkai

Trečiąją vietą „7bet-NKL“ čempionate iškovojo ir bronzos medaliais pasidabino „Telšių“ ekipa.

Telšiškiai iškovojo NKL bronzos medalius.<br>D.Lukštos nuotr.

2022-04-23 19:48

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Palangoje vykstančiame finalo ketverte 85:79 (19:17, 20:20, 20:16, 26:26) palaužė Kauno r. „Atleto“ krepšininkus.

Paskutinį kartą „Telšiai“ trečiąją vietą iškovojo 2018-2019 m. sezone, kuomet įveikė Palangos „Kuršius“.

Rungtynes kiek geriau pradėjo telšiškiai, kurie antrojo kėlinio pradžioje turėjo vieno metimo pranašumą (22:19). Visgi ant kiekvieno kamuolio kritęs „Atletas“, vedamas Egidijaus Dimšos ir Karolio Babkausko, spurtavo 12:2 ir po pastarojo tolimo šūvio įgijo 7 taškų persvarą (31:24).

Visgi prieš pertrauką „Telšiams“ pavyko susigrąžinti iniciatyvą. R. Vaišvilos auklėtiniai surengė atkarpą 15:6, o Mindaugas Norkus dvitaškiu išvedė žemaičius į rūbinę su persvara (39:37).

Beveik visą trečiąjį kėlinį vyko įnirtinga kova taškas į tašką ir likus pusantros minutės minimalų pranašumą turėjo Telšių ekipą (54:53), tačiau tuomet žemaičius į priekį timptelėjo Donnellas Cegersas, kuris surinko 5 taškus paeiliui ir po jo tritaškio prieš lemiamą kėlinį „Telšiai“ įgijo 6 taškų persvarą (59:53).

Ir „Telšių“ amerikietis nesustojo. D. Cegersas surinko dar 7 taškus, o likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos R. Vaišvilos auklėtiniai nutolo per 8 taškus (71:63).

Visgi „Atletas“ nepasidavė: atsakė atkarpa 9:4 ir po E. Dimšos baudos metimo likus 3 minutėms komandas skyrė 3 taškai (72:75).

Tuomet prabilo Deividas Rasys: „Telšių“ žaidėjas susmeigė du tritaškius paeiliui ir likus pusantros minutės sukrovė 9 taškų persvarą (81:72).

„Atletas“ dar kibo į atlapus ir likus 10 sekundžių E. Dimša sušvelnino deficitą iki vieno metimo (79:82), tačiau telšiškiai pergalę įtvirtino baudų metimais.

Į pergalę „Telšius“ vedė D. Cegerso ir Mindaugo Norkaus tandemas.

D. Cegersas per 26 minutes surinko 21 tašką (3/3 dvit., 3/4 trit., 6/9 baud.), po 4 atkovotus bei prarastus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 4 pražangas, 7 išprovokuotas pražangas ir 23 naudingumo balus.

M. Norkus per 31 minutę pridėjo 17 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.). 8 atkovotus kamuolius ir 23 naudingumo balus.

Svarbius tritaškius pataikęs D. Rasys per 29 minutes pelnė 12 taškų (1/4 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Kauno r. ekipos gretose išsiskyrė E. Dimša, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 15 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit.i, 5/10 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Telšiai“: Donnellas Cegersas 21 (3/4 trit., 6/9 baud., 5 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Norkus 19 (6/10 dvit., 8 atk. kam.), Deividas Rasys 12 (2/3 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 3 per. kam., 26 naud.), Laurynas Kaveckis 11 (3/4 trit.), Ovidijus Kaminskis 9 (3/7 dvit., 4 kld.).

„Atletas“: Dominykas Bučas 16 (4/8 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam.), Egidijus Dimša (5/7 dvit., 5/10 baud., 8 atk. kam.) ir Karolis Babkauskas (4/8 trit., 8 rez. perd.) po 15, Martynas Linkevičius (2/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.) ir Amandas Urkis (2/4 trit.) po 10.