Lyderius susigrąžinę „Šiauliai“ triumfavo lemiamu ukrainiečio metimu

Dėl aukštesnės vietos reguliariajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone kovojantys Šiaulių „Šiauliai-7bet“ (14/15) sulaukė dviejų traumas besigydžiusių legionierių, tačiau turėjo daug vargo. Saulės miesto atstovai savo arenoje 84:83 (15:19, 19:31, 25:13, 25:20) nusileido Alytaus „Dzūkijai“ (11/19).

Lyderius susigrąžinę „Šiauliai“ triumfavo lemiamu ukrainiečio metimu<br> LKL nuotr.
Lyderius susigrąžinę „Šiauliai“ triumfavo lemiamu ukrainiečio metimu<br> G. Šiupario nuotr.

Apr 25, 2022, 6:16 PM, atnaujinta Apr 25, 2022, 8:52 PM

Po mėnesio pertraukos į Šiaulių klubo rikiuotę grįžo Jonathanas Elmore‘as, žaisti negalėjęs dėl plaštakos kaulo lūžio. Tiesa, jo sugrįžimas šeimininkų neįkvėpė – rungtynių pradžia pralaimėta 2:9 ir Antanas Sireika minutės pertraukėlės paprašė nesužaidus nė trijų minučių.

Svečiai netrukus įgijo ir dviženklį skirtumą, o arenoje susirinkusius gerbėjus budino J.Elmore‘o ir Martyno Varno ataka „žemė–oras“ (6:16). Tritaškiu prisistatė taip pat mėnesį traumą gydęsis Nemanja Bezbradica, tačiau jo tautietis Aleksandras Aranitovičius trimis tolimais metimais išlaikė iniciatyvą svečiams – 42:30.

Įsibėgėjęs serbas dar iki ilgosios pertraukos sukrovė triuškinančią persvarą (50:32), šiauliečių entuziazmą dar labiau numušė Adamo Lapetos blokas Eimantui Stankevičiui.

Po ilgosios pertraukos mačas apsivertė aukštyn kojomis – ankstyva Ramūno Cvirkos minutės pertraukėlė nesulaikė šiauliečių spurto, o po J.Elmore‘o dvitaškio su pražanga komandas skyrė vos keturi taškai (53:57). Isaiah Armwoodas dėjimu sumažino deficitą iki minimalaus (59:60), bet A.Sireikos auklėtinius atvėsino Joshua Newkirko tritaškis.

Paulius Danusevičius du kartus pasižymėjo dvitaškiais su pražangomis, tačiau jam tritaškius atsakymus pateikė A.Aranitovičius ir Justas Furmanavičius (67:71). Tolimus metimus pridėjo Dylanas Frye‘us ir J.Newkirkas, tačiau nesportinė Artūro Jomanto pražanga leido šiauliečiams išlaikyti galvą virš vandens. Martynas Varnas baudų metimais sumažino skirtumą iki minimalaus, o Issufas Sanonas perėmus kamuolį išvedė į priekį šeimininkus (84:83). Varžovai atakos surengti nespėjo ir ukrainiečio metimas tapo pergalingu.

Alytiškių gretose žibėjęs A.Aranitovičius per 35 minutes pelnė 26 taškus (5/7 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 1/3 baudų metimų), atkovojo 6 ir prarado kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengė ir surinko 28 naudingumo balus.

Tuo tarpu šeimininkų gretose našiai sugrįžo J.Elmore‘as – 31 minutė, 22 taškai (6/12 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 7 atkovoti, perimtas ir 3 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, pražanga ir 22 naudingumo balai.

„Dzūkijai“ tai buvo paskutinis reguliariojo sezono mačas, o „Šiauliams-7bet“ liko ketvirtadienio rungtynės su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

„Šiauliai-7bet“: Jonathanas Elmore‘as 22 (7 atk kam., 4 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 13 (5/6 dvitaškių, 7 atk. kam.), Giedrius Staniulis 12 (6/8 dvitaškių, 0/4 baudų metimų), Martynas Varnas 9, Paulius Danusevičius ir Issufas Sanonas po 8.

„Dzūkija“: Aleksandras Aranitovičius 26 (5/8 tritaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Furmanavičius 17 (7 atk. kam.), Dylanas Frye‘us 13 (3/4 tritaškių), Mindaugas Lukauskis 11 (1/6 tritaškių), Joshua Newkirkas 9 (2/7 tritaškių).

Šiauliečiai po 29 rungtynių turėdami 14 laimėjimų čempionate užima 6-ąją vietą.

Alytaus ekipa sužaidė paskutines reguliaraus sezono rungtynes. Turėdami 11 pergalių alytiškiai sezoną užbaigė 8-ąją vietą ir ketvirtfinalyje susitiks su Vilniaus „Rytu“.

Šį sezoną LKL čempionate komandos pasidalijo po vieną pergalė. „Dzūkija“ namuose šventė pergalę rezultatu 75:66, o „Šiauliai“ namuose laimėjo 97:85.