Finikse suklupusio Jono Valančiūno sezonas pakibo ant plauko

Naktį iš antradienio į trečiadienį vykusiose NBA atkrintamosiose rungtynėse Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ ekipa patyrė trečiąją nesėkmę ir tapo priremta prie sienos.

J.Valančiūnas.<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 27, 2022, 7:43 AM, atnaujinta Apr 27, 2022, 8:23 AM

Naujojo Orleano klubas išvykoje 97:112 (20:32, 26:27, 32:30, 19:23) nusileido vietos „Phoenix Suns“ krepšininkams ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 3:2.

Praėjusiose serijos rungtynėse sunkiai sustabdomas 29-erių uteniškis ir šioje dvikovoje pasižymėjo aktyviu žaidimu.

213 cm ūgio Lietuvos krepšinio vidurio puolėjas per 32 minutes įmetė 17 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir triskart prasižengė.

Su sunkumais svečiai susidūrė dar rungtynių pradžioje – nuo pat pirmųjų minučių į priekį šovę „Suns“ krepšininkai jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą – 32:20.

Priartėti prie savo priešininkų „Pelicans“ klubui nepavyko ir antrajame kėlinyje – Finikso ekipa viso ketvirčio metu išsaugojo dviženklę persvarą ir pirmąją rungtynių pusę užbaigė pirmaudama 59:46.

Reikalai iš esmės nesikeitė ir po ilgosios pertraukos – rungtynių kontrolę savo rankose išlaikiusi „Suns“ neleido priešininkams rimčiau pagalvoti apie galimą sugrįžimą.

Užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidę aikštės šeimininkai priartėjo prie pergalės ir galutinėje pirmojoje atkrintamųjų varžybų serijoje.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mikalas Bridgesas. Jis per 47 minutes įmetė 31 tašką ir atkovojo 5 kamuolius.

Šeštosios ir galbūt paskutinės serijos rungtynės bus žaidžiamos Naujajame Orleane, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Pralaimėjimo atveju „Pelicans“ ir J.Valančiūno NBA sezonas būtų baigtas.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 22, C.J.McCollumas 21, Jonas Valančiūnas 17, Jose Alvarado 12.

„Phoenix Suns“: Mikalas Bridgesas 31, Chrisas Paulas 22, DeAndre Aytonas 19.