Nervų karą laimėjęs „Anadolu Efes“ finaliniame ketverte gins Eurolygos čempionų titulą

Eurolygos čempionų titulą ginanti Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa ketvirtfinalio rungtynėse namuose 75:70 (19:11, 23:32, 20:15, 13:12) įveikė Milano „Olimpia“ ir tapo antrąja komanda patekusi į finalinį ketvirtą.

„Anadolu Efes“ – „Olimpia“<br>Olimpia Milano twitter nuotr.

2022-04-28 20:18, atnaujinta 2022-04-28 22:27

Įtemptoje dvikovoje komandos į lemiamą ketvirtį žengė šeimininkams turint 4 taškų pranašumą (62:58). Šis prasidėjo kur kas geriau Milano ekipai. Luigi Datome su Shavonu Shieldsu smeigė tikslius tolimus metimus, o Giampolo Ricci pataikius dvitaškį „Olimpia“ įgijo 4 taškų persvarą (66:62).

Pirmuosius taškus iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje „Anadolu Efes“ pelnė tik sužaidus lygiai 5 minutes. Nepaisant prasto šeimininkų puolimo „Olimpia“ pabėgti nesugebėjo ir likus žaisti 3 minutes Vasilije Micičius prasiveržė į baudos aikštelę ir pelnydamas taškus iš po krepšio rezultatą išlygino – 68:68.

Kitų taškų teko laukti kiek daugiau nei minutę laiko ir juos šeimininkams Chrisas Singletonas pelnė tik baudų metimais, tas pats C.Singletonas likus žaisti 1 min. 20 sek. dar kartą išprovokavo varžovų pražangą ir realizuodamas vieną baudos metimą „Anadolu Efes“ ekipai suteikė 3 taškų persvarą (71:68).

Likus rungtyniauti 17 sekundžių L.Datome tritaškiu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau šis skriejo pro šalį. Visgi Milano ekipa atkovojo puolime kamuolį, bet S.Shieldso tolimas metimas buvo taip pat netikslus. Kitoje aikštės pusėje Shane'as Larkinas pataikė abu baudos metimus ir likus žaisti 11 sekundžių Eurolygos čempionai pirmavo 73:68.

L.Datome dvitaškiu sumažino atsilikimą, tačiau V.Micičiaus tikslūs baudos metimai užtikrino Stambulo ekipos pergalę.

„Anadolu Efes“: Tiboras Pleissas 25 (6 atk. kam.), Vasilije Micičius 20 (5 atk. kam.), Shane'as Larkinas 8 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Olimpia“: Luigi Datome 21, Kyle’as Hinesas 10 (12 atk. kam.), Devonas Hallas 9, Shavonas Shieldsas 8 (5 kld.).

Stambulo klubas laimėjo seriją 3:1 ir pusfinalyje susitiks su Pirėjo „Olympiakos“ ir „Monaco“ poros nugalėtoju.

Pirmosios rungtynės Milane baigėsi Stambulo klubo pergale 64:48, o antrose šeimininkai serijos rezultatą išlygino laimėdami 73:66. Antradienį serija persikėlė į Stambulą ir Eurolygos čempionai tuomet šventė pergalę 77:65.

Finaliniame ketverte taip pat rungtyniaus Madrido „Real“ ekipa.