Paskutiniame kėlinyje vos stebuklo nesukūręs „Rytas“ nusileido „Neptūnui“

Paskutinėse Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono rungtynėse sensaciją pateikė Klaipėdos „Neptūnas“ (14/16). Uostamiesčio klubas namuose 93:88 (30:14, 22:22, 23:20, 18:32) įveikė reguliaraus sezono nugalėtojus – Vilniaus „Ryto“ (26/4) krepšininkus.

Paskutiniame kėlinyje atsigavęs „Rytas“ nusileido „Neptūnui“<br>LKL nuotr.
LKL reguliaraus sezono nugalėtojai finišuoja: „Neptūnas“ – „Rytas“<br>LKL nuotr.

Apr 28, 2022, 6:50 PM, atnaujinta Apr 28, 2022, 9:09 PM

Tiesa, vienu metu „Neptūnas“ turėjo triuškinamą persvarą (69:40), tačiau pabaigoje vos neprisižaidė, nes ją greitai išbarstė.

Klaipėdos komanda gerai pradėjo rungtynes ir greitai įgavo dviženklę persvarą po Deivido Gailiaus metimo – 14:4. Nors Tanneris Leissneris nutraukė „Ryto“ sausrą, jam atsakė Žygimantas Janavičius ir kontrolę savo rankose išlaikė šeimininkai – 21:10. Tritaškiu su sirena kėlinį dar uždarė Matas Jogėla, leidęs savo ekipai būti priekyje 30:14.

Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ ėmė triuškinti varžovus (35:14), tuo tarpu Jarviso Williamso indėlio vilniečiams nepakako. Nors geresnę atkarpą surengti „Rytui“ pavyko (28:41), ją greitai stabdė Benas Griciūnas – 45:28.

Po pertraukos situacija nesikeitė, Martynas Mažeika pelnė 9 taškus iš eilės, o jo komanda išlaikė kontrolę savo rankose – 69:40. „Rytas“ pašvelnino rezultatą (51:73), bet intrigos po trijų ketvirčių liko mažai.

Tiesa, taip buvo tik iš pirmo žvilgsnio.

Per tris minutes „Neptūnas“ pelnė vos tašką – baudą pataikė D.Gailius, tuo tarpu vilniečiai rinko jau 10 taškų – 66:76. B.Griciūnas ir Ž.Janavičius pataikė „Neptūnui“ labai reikalingus metimus, bet labiau atitrūkti nebuvo lengva. Vaidas Kariniauskas skirtumą rėžė iki 8 taškų, o klaidos „Neptūnui“ kainavo brangiai – likus 37 sek. T.Leissneris buvo taiklus – 82:87. Skirtumas tirpo toliau – šanso nešvaistė ir K.Smithas su Luku Ulecku (88:89), o liko vos 6 sek. K.Smithui skirta nesportinė pražanga, leidusi „Neptūnui“ tvirtinti pergalę.

Klaipėdiečiai per sezone šventė 14 pergalių ir užima 7-ąją vietą.

Vilniečiai su 26 laimėjimais užėmė 1-ąją vietą.

„Rytas“ laimėjo abi prieš tai vykusias tarpusavio dvikovas. Namuose sostinės klubas varžovus pranoko 97:76, išvykoje – 89:81.