„Monaco“ ir D. Motiejūnu išlieka mūšyje dėl Eurolygos finalų – dramatiškai išlygino serijos su „Olympiakos“ rezultatą

Eurolygoje ir toliau tęsiasi mūšiai dėl likusių dviejų kelialapių į turnyro finalo ketvertą. Penktadienį Monake ketvirtą kartą serijoje dėl pergalės susikirto vietos ir Graikijos klubas. Eurolygos naujokas „Monaco“ klubas su Donatu Motiejūnu sugebėjo palaužti Pirėjo „Olympiakos“ 78:77 (19:19, 19:23, 27:19, 13:16) ir serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Tad komandoms teks žaisti lemiamą akistatą Pirėjuje.

Donatas Motiejūnas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>G. Bitvinsko nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>Klubo nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>SIPA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 29, 2022, 9:30 PM, atnaujinta Apr 30, 2022, 12:31 AM

Susitikimą Monake stebėjo ir „Monaco“ ekipos lyderio Mike'o Jameso pakviestas „Brooklyn Nets“ klube žaidžiantis Kevinas Durantas.

Kartu su M.Jamesu jie žaidė Bruklino klube.

Po pirmojo kėlinio komandos žaidė lygiai – 19:19, tačiau jau antrame iniciatyvą perėmė graikai 33:29.

Nors trečiame kėlinyje graikai ir pirmavo 49:38, šeimininkai surengė spurtą ir po kurio laiko jau buvo priekyje 65:61.

Dvikovos pabaigoje po Kosto Slouko taškų svečiai pirmavo 77:76, tačiau šeimininkus į priekį prasidėjus paskutinei minutei išvedė D.Baconas – 78:77.

Nors po „Olympiakos“ klaidos D. Hallas perėmė kamuolį, tačiau padidinti skirtumo Monako žaidėjai nesugebėjo.

K.Sloukas turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

D.Motiejūnas per 16 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, perėmė kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus suklydo, 4 sykius pažeidė taisykles bei surinko 2 naudingumo balus.

„Monaco“: Dwayne’as Baconas 21 (8/14 dvit.), Mike’as Jamesas 18 (1/10 trit., 6 atk. kam.), Willas Thomasas 16 (5/6 dvit.), Donta Hallas 14 (10 atk. kam.).

„Olympiakos“: Kostas Sloukas 19 (3/4 trit.), Aleksandras Vezenkovas 17 (8 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 13 (5 atk. kam.), Moustapha Fallas 11 (8 atk. kam.).

„Olympiakos“ pirmoje akistatoje 71:54 sudaužė svečius iš Monako, o šie taip pat liko neskolingi – Graikijoje laimėjo 96:72.

Monake trečiąją dvikovą šeimininkai pralaimėjo 83:87.

Pirmajame turnyro etape „Olympiakos“ krepšininkai buvo antri, o „Monaco“ – septinti.

Pirėjo komanda pastarąjį kartą Eurolygos finalo ketverte žaidė 2017 metais, kai tapo vicečempione, finale nusileidusi Stambulo „Fenerbahce“.