Aukštaūgių dueto vedamas „Rytas“ pergalingai pradėjo LKL ketvirtfinalio seriją

Gegužės 1-ąją dieną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) prasidėjo ketvirtfinaliai, o pirmose rungtynėse Vilniaus „Ryto“ ekipa namuose 76:63 (21:15, 12:14, 22:17, 21:17) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Ivanas Buva.<br>LKL nuotr.
 LKL atkrintamųjų startas: „Rytas“ – „Dzūkija“<br> „Ryto“ nuotr.

May 1, 2022, 5:08 PM, atnaujinta May 1, 2022, 7:21 PM

Rungtynės prasidėjo Ivano Buvos šou ir „Dzūkijos“ tritaškiai. Kroatas pelnė pirmuosius 10 „Ryto“ taškų, o alytiškiai pataikė 3 tritaškius. Pats I.Buva ir užbaigė pirmąjį ketvirtį pelnydamas dvitaškį su bauda, po kurios komandas skyrė 6 taškai – 21:15.

Visgi, vilniečiai pabėgti nesugebėjo, o „Dzūkija“ antrą kėlinį pradėjo spurtu 9:0. Mindaugo Girdžiūno dvitaškis pažadino „Ryto“ krepšininkus ir sostinės klubas į ilgąją pertrauką žengė pirmaudamas 33:29.

Pabėgti į priekį vilniečiams pavyko tik 3-ojo kėlinio pabaigoje. Alytaus klubui pirmaujant 46:45, šeimininkai kėlinį užbaigė spurtu 10:0, o 6 taškus iš 10 pelnė Tanneris Leissneris.

Lemiamo ketvirčio svečiai bandė pasivyti reguliaraus sezono nugalėtojus ir atsilikimą buvo sumažinę iki 6 taškų (52:58), tačiau „Rytas“ laimėjo atkarpą 15:2 ir užsitikrino pergalę.

Bene ryškiausias „Ryto“ pranašumas rungtynėse buvo kova dėl atšokusių kamuolių. Ją vilniečiai laimėjo netgi 45-30.

Sostinės ekipą į priekį vedė komandos aukštaūgiai. I.Buva su T.Leissneriu kartu surinko net 36 taškus.

„Rytas“: Ivanas Buva 21, Tanneris Leissneris 15, Jarvisas Williamsas 10, Vaidas Kariniauskas 8.

„Dzūkija“: Aleksandaras Aranitovičius ir Justas Furmanavičius po 13, Mindaugas Lukauskis 12, Joshua Newskirkas 9.

Vilniečiai reguliariajame sezone iškovojo 26 pergales ir užėmė pirmąją vietą. „Dzūkija“ šventė 11 pergalių ir liko 8-je vietoje.

„Rytas“ su Dzūkija šį sezoną susitiko net 5 kartus – 3 kartus LKL čempionate ir 2 kartus Karaliaus Mindaugo taurėje. Visus kartus laimėjo sostinės klubas, o mažiausias skirtumas – du kartus 14 taškų.

Ketvirtfinalio serija žaidžiama iki 3 pergalių.