Kas yra kas LKL ketvirtfinalyje. „Lietkabelis“ ir „Juventus“

Pernai Panevėžio „Lietkabelio“ ir Utenos „Juventus“ komandos susitiko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažajame finale, tačiau šį pavasarį vienai iš jų sezonas baigsis anksčiau. Šįkart „Lietkabelio“ ir „Juventus“ keliai susikirto jau ketvirtfinalio serijoje, kuri prasideda pirmadienį.

Panevėžiečiai laimėjo visas trejas rungtynes reguliariajame sezone.<br>K.Kavolėlio nuotr.

May 2, 2022, 2:26 PM, atnaujinta May 2, 2022, 6:23 PM

Pirmasis ketvirtfinalio mačas vyks pirmadienį 18 val. Panevėžyje.

LKL reguliarusis sezonas

„Lietkabelis“. Reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (23-7).

Lyderiai: Dž.Gagičius (14,1 tšk., 4,8 atk.kam.), G.Orelikas (11,2 tšk., 3,3 rez.perd.), P.Kalaitzakis (10,5 tšk.), N.Radičevičius (9,2 tšk., 4,5 rez.perd.), K.Žemaitis (8,6 tšk., 3,6 rez.perd.). Dž.Gagičius buvo išrinktas geriausiu gruodžio mėnesio LKL krepšininku.

„Juventus“. Reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (15-15).

Lyderiai: P.Milleris (18 tšk., 4,3 rez.perd.), R.Gustys (11,9 tšk., 6,4 atk.kam.), V.Koreniukas (10,3 tšk., 6,7 atk.kam.), M.Gecevičius (9,7 tšk.), V.Šulskis (9,6 tšk.). P.Milleris buvo išrinktas geriausiu spalio mėnesio LKL krepšininku.

Tarpusavio rungtynės

LKL reguliariajame sezone „Lietkabelis“ laimėjo visas trejas tarpusavio rungtynes 92:89 (namie), 92:72 (svečiuose) ir 94:93 (svečiuose, po pratęsimo).

Kiti turnyrai

„Lietkabelis“. Lietuvos taurės ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 73:69 ir 80:80, pusfinalyje – „Rytą“ 82:80, finale pralaimėjo „Žalgiriui“ 66:91.

Europos taurės reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (9-7*), aštuntfinalyje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ 67:75. *Neskaičiuojant dviejų panaikintų pralaimėjimų Rusijos klubui.

„Juventus“. Lietuvos taurės grupėje užėmė 1 vietą (6-0), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Šiauliams“ 83:86 ir 86:92.

Čempionų lygos atrankos ketvirtfinalyje nugalėjo Kapfenbergo „Bulls“ 90:68, pusfinalyje – „Bamberg“ 73:79, finale pralaimėjo Talino „Kalev-Cramo“ 81:86.

Praeitis

„Lietkabelis“. LKL žaidžia 29-ąjį sezoną ir 16-ąjį kartą pateko į atkrintamąsias varžybas. „Lietkabelis“ laimėjo tik keturias iš 15 praėjusių ketvirtfinalio serijų, bet visas pergales pasiekė per praėjusius penkis sezonus (2020 m. atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos dėl pandemijos). Pernai „Lietkabelis“ ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 2:0.

„Juventus“. LKL žaidžia 13-ąjį sezoną ir 11-ąjį kartą pateko į atkrintamąsias varžybas. Utenos komanda ketvirtfinalyje nežaidė tik 2012 m. (2020 m. atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos dėl pandemijos). Per praėjusius sezonus „Juventus“ laimėjo 5 iš 10 ketvirtfinalio serijų. Pernai „Juventus“ ketvirtfinalyje nugalėjo „Prienus“ 2:0.