LKL ketvirtfinalyje – sensacinga lygybė: Alytuje „Dzūkijos“ krepšininkai vožė antausį favoritui „Rytui“

LKL čempionate antradienį ketvirtfinalio serijos iki 3 pergalių antrąsias rungtynes Alytuje žaidė „Dzūkija“ ir Vilniaus „Rytas“. Šeimininkai visas rungtynes spaudė svečius ir iškovojo sensacingą pergalę 80:73 (17:20, 17:12, 17:20, 29:21), tad serijos rezultatas tapo lygus 1:1.

Vilniečiai suklupo Alytuje.<br> LKL nuotr.
Vilniečiai visus mačus iki šiol buvo laimėję dviženkliu skirtumu.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 3, 2022, 5:52 PM, atnaujinta May 3, 2022, 8:20 PM

Per visą LKL istoriją tai pirmoji Alytaus klubo pergalė prieš sostinės komandą.

„Dzūkija“ jau pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse metė rimtą iššūkį „Rytui“, o mače namuose sugebėjo pasirodyti dar įspūdingiau ir sukūrė sensaciją.

Kaip ir pirmosiose rungtynėse Alytaus klubas neleido „Rytui“ pabėgti mačo pradžioje – 8:10. Baudų metimai ir legionierių indėlis leido šeimininkams atremti varžovų atakas (18:15), o antrojo kėlinio pradžioje Martynas Zigmantavičius skirtumą rėžė iki minimumo – 21:22. Giedrius Žibėnas reagavo į tai prašydamas pertraukėlės. Tik ji vaisių nedavė.

Po pertraukėlės „Dzūkija“ persvėrė rezultatą, kuomet pataikė Justas Furmanavičius bei Adamas Lapeta (25:22), o „Rytui“ sunkiai sekėsi naikinti deficitą – jis tik augo – 26:31. Vilniečių lyderiu buvęs Mindaugas Girdžiūnas savo darbą atliko puikiai, tačiau optimizmą vėl žlugdė J.Furmanavičius (34:30), o po dviejų kėlinių Alytaus klubas pirmavo 34:32.

M.Girdžiūnas išsiskyrė tuo, jog per du kėlinius pelnė „Rytui“ net 15 taškų.

Atkakli kova vyko ir po pertraukos: netrūko tolimų metimų, o „Dzūkija“ ne tik išliko grumtynėse, bet ir pirmavo 48:43.

M.Girdžiūnas tolimais šūviais tempė į priekį vilniečius, tačiau jo vieno indėlio buvo maža, o Kennethas Smithas netrukus paliko aikštelę, kai buvo sužeistas jo kaklas.

Likus pusantros minutės trečiame kėlinyje Vaidas Kariniauskas rezultatą lygino (51:51), o prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai turėjo tik minimalią persvarą – 52:51.

Jarvisas Williamsas ir Margiris Normantas įjungė aukštesnę „Ryto“ pavarą (53:56), bet tai tebuvo trumpas blyksnis – dzūkai netrukus vėl minimaliai perėmė iniciatyvą – 60:59.

Aleksandrui Aranitovičiui atsakė M.Girdžiūnas, tuo tarpu M.Lukauskis staigiai grąžino išbarstytą persvarą savo komandai – 64:62.

Lyderystės dzūkų gretose ėmėsi būtent vyriausias LKL žaidėjas, „Ryte“ tą darė K.Smithas, tad lygu buvo ir likus kiek daugiau nei pusantros minutės – 71:71.

Tada J.Newkirkas smeigė labai reikalingą tritaškį, kuriam dviem taškais atsakė K.Smithas (74:73).

Tuomet šaltus nervus rodė A.Aranitovičius – po jo šūvio „Dzūkija“ pirmavo jau 77:73.

Likus 30 sek. K.Smithas suklydo, Arnas Butkevičius prasižengė, o M.Lukauskio baudos metimai artino prie pergalės alytiškius – 79:73.

Fantastinės ir sensacingos pergalės alytiškiai jau nepaleido.

M.Girdžiūnas su 24 taškais pasiekė savo sezono rezultatyvumo rekordą LKL.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 17, Aleksandaras Aranitovičius 15, Justas Furmanavičius 14 (7 atk. kam.), Dylanas Frye 13 (3/4 trit.), Joshua Newkirkas 12 (7 atk. kam.).

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (4/6 trit.), Kennethas Smithas 14 (7 rez. perd.), Ivanas Buva 12 (9 atk. kam.), Margiris Normantas 6 (0/5 trit.).

LKL reguliariojo sezono laimėtojai „Ryto“ krepšininkai pirmąjį mačą namuose laimėjo 76:63.

„Rytas“ šį sezoną visus šešis kartus buvo nugalėję „Dzūkiją“. Visos pergalės buvo iškovotos dviženkliu skirtumu.

Vilniaus komanda nugalėjo LKL reguliariajame sezone 81:65 (namie), 88:61 (išvykoje) ir 88:68 (namie) bei Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje 95:81 (išvykoje) ir 94:80 (namie).