Kitą sezoną Eurolygoje žais italų „Virtus“, finale įveikęs sensacingus turkus

Mūšį dėl vienintelio kelialapio iš Europos taurės turnyro į Eurolygą laimėjo italų Bolonijos „Virtus“ klubas. Lemiamoje akistatoje – Europos taurės finale Italijos atstovai savo aikštėje susitvarkė su varžybų ramybės drumstėja turkų Bursos „Frutti Extra Bursaspor“ 80:67 (25:12, 16:19, 21:22, 18:14). Pergalė lėmė „Virtus“ ekipai kvietimą į kito sezono Eurolygą.

Bolonijos „Virtus“ į pergalę vedė Milošas Teodosičius<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.

May 11, 2022, 11:32 PM, atnaujinta May 12, 2022, 12:36 AM

Jau rungtynių pradžioje Milošo Teodosičiaus tempiami italai įgijo solidžią persvarą 25:12, o antrame buvo priekyje 34:20, 40:25.

Atrodė, kad kelias į Eurolygą italams buvo atviras, juolab, kad baigiantis trečiam ketvirčiui Bolonijos atstovai ramiai pirmavo 62:50.

Tačiau Bursos krepšininkai lemiamame ketvirtyje stojo į žūtbūtinį mūšį ir sumažino atsilikimą iki 59:64. Šis šaltas dušas prikėlė jau Eurolygos kerų užliuliuotą „Virtus“ ir likus varžytis penkias minutes šeimininkai ir vėl galėjo būti ramesni – 73:62.

Dvikova galiausiai baigėsi italams be didesnių nervų.

Tai, kad dėl titulo kovojo ispano trenerio Sergio Scariolo „Virtus“ krepšininkai galima buvo laikyti dėsningumu. Jie dar prieš turnyrą jau buvo vadinami vienais iš favoritų.

Tačiau Turkijos komandos patekimas į finalą – tikra sensacija. „Frutti Extra“ sunkiai pateko į atkrintamąsias varžybas. Bursos ekipa B grupėje užėmė tik septintąją vietą (8 pergalės, 10 pralaimėjimų).

Sezono metu Bolonijos komandą gerokai sustiprino į ją persikėlę Tornike Šengelija ir Danielis Hackettas.

Nei „Virtus“, nei juo labiau „Frutti Extra“ nėra laimėję Europos taurės varžybų, kurios vyksta nuo 2002 metų. Daugiausia kartų – net keturis triumfavo „Valencia“. Du sykius taurę į viršų kėlė Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

Pernai „Virtus“ nukeliavo iki pusfinalio. Antrąjį pagal pajėgumą Europos turnyrą Bolonijos ekipa laimėjo 1990-aisiais.

Tada šios varžybos vadinosi R. Saportos taurė. 1998 ir 2001 m. „Virtus“ tapo Eurolygos čempionu, 2019-aisiais neturėjo sau lygių FIBA (dabar pavadinimą pakeitusioje) krepšinio Čempionų lygoje.

„Virtus“ atkrintamosiose dvikovose iki finalo žengė įveikdamas Panevėžio „Lietkabelį“ 75:67, vokiečių Ulmo „Ratiopharm“ 83:77 ir ispanų „Valencia“ 83:73. Italijos ekipa reguliariojo sezono B grupėje užėmė 4 vietą.

„Frutti Extra“ tapo tikra varžybų sensacija. Turkijos klubas B grupėje finišavo septintas, bet atkrintamosiose dvikovose parklupdė Željko Obradovičiaus vedamą ir apie Eurolygą svajojusią Belgrado „Partizan“ 103:95, slovėnų Liublianos „Olimpija“ 85:83 ir Andoros „MoraBanc“ 85:68.

„Virtus“: Milošas Teodosičius 21 (4/8 trit.), Kyle’as Weemsas (4 blk.) ir Mohammadou Jaiteh (9 atk. kam.) po 13, Marco Belinelli 12, Jakarras Sampsonas 11.

„Frutti Extra“: Davidas Dudzinski 14 (8 atk. kam.), Onuralpas Bitimas 12, Kevarriusas Hayesas (6 atk. kam.) ir Derekas Needhamas po 11, Johnas Hollandas 10.