NBA lygoje tęsiasi atkrintamosios, kuriose vis daugiau intrigos. Slovėnas Luka Dončičius ketvirtadienį išsaugojo „Dallas Mavericks“ sezoną, kai atvedė ekipą į pergalę prieš „Phoenix Suns“ – 113:86 (28:25, 32:20, 34:27, 19:14). Vakarų konferencijos pusfinalio serija iki keturių pergalių tapo lygi 3-3.

L. Dončičius išgelbėjo „Mavericks“ sezoną, „Heat“ žengė į Rytų konferencijos finalą.<br>AP/Scanpix nuotr.

May 13, 2022, 7:29 AM, atnaujinta May 13, 2022, 7:39 AM

L.Dončičius per 35 minutes mače pelnė 33 taškus (9/18 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 9/14 baudų metimai), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Varžovų gretose naudingiausiai žaidė Deandre Aytonas, pelnęs 21 tašką (10/16 dvitaškiai, 1/4 baudų metimai) ir atkovojęs 11 kamuolių.

Dalaso klubas į priekį šovė antrojo kėlinio metu, o į ilgąją pertrauką išėjo turėdamas solidų 15 taškų skirtumą 60:45. Antroje mačo pusėje vaizdas aikštėje nesikeitė, tad šeimininkai išplėšė lemiamą serijos kovą, kuri vyks Finikse.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33, Reggie Bullockas 19, Jalenas Brunsonas 18.

„Suns“: Deandre Aytonas 21, Devinas Bookeris 19, Chrisas Paulas 13.

Kitame mače „Miami Heat“ ekipa užbaigė Rytų konferencijos pusfinalį prieš „Philadephia 76ers“ krepšininkus. „Heat“ ketvirtadienį išvykoje 99:90 (28:25, 21:23, 25:15, 25:27) palaužė šeimininkus ir seriją laimėjo 4-2.

Svečius į priekį tempė Jimmy Butleris, įmetęs 32 taškus, atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ pranašumą įgijo tik po ilgosios pertraukos, o „76ers“ iki mačo pabaigos dar bandė kabintis į rugntynes.

Visgi „Heat“ turėto pranašumo neiššvaistė ir šventė pergalę.

„76ers“: Tyrese'as Maxey ir Joelis Embiidas po 20, Shake'as Miltonas 15, Tobiasas Harrisas 14, Jamesas Hardenas 11.

„Heat“: Jimmy Butleris 32, Maxas Strusas 20, P.J. Tuckeris 12, Bamas Adebayo ir Tyleris Herro po 10.