LKL pusfinalio vakarėlis sostinėje: raudonoji „Ryto“ puolimo banga nušlavė šiauliečius

Vilniaus „Rytas“ pergalingai pradėjo savo stipriausiųjų ketverto žygį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo link. Penktadienį Vilniuje vykusiose pirmose pusfinalio serijos rungtynėse vilniečiai savo aikštėje 97:75 (16:14, 25:20, 33:18, 23:23) pranoko Šiaulių „Šiauliai-7bet“ krepšininkus.

Vilniečiai pergalingai pradėjo LKL pusfinalio seriją.<br>LKL nuotr.
Vilniečiai pergalingai pradėjo LKL pusfinalio seriją.<br>Sostinės klubo nuotr.
Vilniečiai pergalingai pradėjo LKL pusfinalio seriją.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vilniečiai pergalingai pradėjo LKL pusfinalio seriją.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-05-13 18:43, atnaujinta 2022-05-13 21:35

Sostinės klubas serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Rungtynių startas vėlavo net 12 minučių! Sostinės klubo sirgaliai prieš pat teisėjui išmetant kamuolį į orą surengė įspūdingą vaizdinę kompoziciją – „Ryto“ fanai į orą išmetė šimtus raudonų konfeti popierėlių, o pastarieji nuskriejo ant parketo.

Prie aikštės valymo dabų prisidėjo ne tik „Ryto“ savanoriai, bet ir sostinės klubo žaidėjai.

Šiauliečiai žaidė be čiurnos traumą patyrusio Nemanjos Bezbradicos.

Rungtynės startavo nerezultatyviai – per beveik pusę pirmojo kėlinio abi ekipos pelnė vos po 4 taškus. Vėliau Kennethas Smithas smeigė tritaškį, Tanneris Leissneris – taip pat, o „Rytas“ po truputį tolo (13:6), tačiau dvi paskutinės minutės buvo palankesnės šiauliečiams. Issufas Sanonas suaktyvėjo puolime ir taip „Šiauliai-7bet“ atsiliko tik 14:16.

Nors „Rytas“ pabandė vėl atitrūkti (22:14), gera svečių atkarpa švelnino skirtumą (24:27), o po Isaiah Armwoodo šūvio „Šiauliai-7bet“ turėjo vos minimalų deficitą – 27:28.

Antram ketvirčiui įpusėjus Danielis Baslykas persvėrė rezultatą šiauliečių naudai (29:28), tiesa, tuo Antano Sireikos auklėtiniai džiaugėsi neilgai. Margirio Normanto ir Arno Butkevičiaus taškai grąžino „Rytui“ persvarą – 34:29. Į ilgąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 41:34.

Beje, per pirmus du kėlinius vilniečiai metė daugiau tritaškių (8/24) nei dvitaškių (6/13).

Vilniečiai po pertraukos ėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir įgavo jau rekordinį pranašumą – 48:36.

Arminas Urbutis ir I.Armwoodas reagavo bei nepaleido varžovų pirmyn labiau, tačiau jau netrukus puolime „Rytas“ vėl įjungė aukštą pavarą – du tritaškius iš eilės pelnė Margiris Normantas – 54:41. Vilniečiams pakako vos pusės kėlinio, jog įmestų daugiau taškų nei per visą pirmą ketvirtį, o galiausiai „Šiaulių-7bet“ vyrai tapo triuškinami – 74:52.

Paskutinis ketvirtis virto visišku formalumu, nes „Rytas“ turėjo saugią persvarą, kurios vėjais neiššvaistė.

Kitame LKL pusfinalyje susigrums Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Ši serija Kaune startuos šeštadienį.

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (3/8 trit.), Lukas Uleckas 14, Vaidas Kariniauskas 11 (3/4 trit.,5 rez. perd.), Ivanas Buva (6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 9, Arnas Butkevičius 8.

„Šiauliai-7bet“: Issufas Sanonas 20, Giedrius Staniulis 18 (4 atk. kam.), Arminas Urbutis 17 (4 atk. kam.), Martynas Varnas 9 (4 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 5 (4 rez. perd.).