20 taškų persvarą iššvaistę „Šiauliai“ vis dėlto smogė „Rytui“ ir išlygino LKL serijos rezultatą

Net ir 20 taškų skirtumas negarantuoja pergalės. Tokia krepšinio taisyklę patvirtino Vilniaus „Rytas“ sugebėjęs atsitiesti po „Šiaulių“ nokdauno antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos rungtynėse. Antrame kėlinyje beviltiškai žaidę vilniečiai netikėtai atsitiesė ketvirtojo kėlinio viduryje, tačiau galiausiai krito nuo „Šiaulių“ 72:84 (21:21, 14:31, 16:16, 21:16). Po šios pergalės LKL pusfinalio serijoje iki trijų laimėjimų rezultatas tapo lygus 1:1.

Vilniaus „Ryto“ ir „Šiaulių“ dvikova LKL.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

May 15, 2022, 4:55 PM, atnaujinta May 15, 2022, 8:26 PM

„Šiaulių“ klubas įveikė vilniečius pirmą kartą nuo 2014 metų, o sostinės klubas šiauliečius buvo įveikęs 39 kartus iš eilės.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis ir svečiams nežadėjo init sunkaus laikotarpio.

Antrame kėlinyje šiauliečiai pabėgo į priekį 34:28, tačiau didenių nemalonumų „Rytas“ nematė. Vis dėlto šeimininkai tiesiog įjungė papildomą pavarą ir sugebėjo pasididinti atotrūkį iki įspūdingo skirtumo – 48:28.

„Ryto“ ekipa tuo metu atrodė bejėgė.

Po dviejų kėlinių Antano Sireikos kariauna pirmavo 52:35. Sostinės ekipoje žaidė tik kapitonas Arnas Butkevičius, kuris per 20 min. pelnė 21 tašką.

Trečiame ketvirtyje vaizdas nesikeitė – komandas skyrė 16–19 taškų.

Ketvirtame ketvirtyje skirtumas tarp klubų buvo 19 taškų, tačiau tuomet „Rytas“ pradėjo žaisti kur kas geriau ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 13 taškų – 60:73, o įpusėjus ketvirčiui – net ir 67:74.

Po Arno Butkevičiaus reido po krepšiu beliko tik penkių taškų skirtumas – 69:74.

Nors šiauliečių žaidimas buvo padrikas, individualiais veiksmais komanda sugebėjo išsilaikyti „ant vandens“ ir likus kovoti 2 min. pirmavo 78:72 ir galiausiai laimėjo 84:72.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 17 (5 atk. kam.), Isaiah Armwoodas 15 (5/6 dvit.), Issufas Sanonas 11, Martynas Varnas 10, Arminas Urbutis (6 atk. kam.), Jonathanas Elmore'as (5 rez. perd.) ir Paulius Danusevičius (6 atk. kam.) po 8.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 23 (4/6 trit., 6 atk. kam., 30 naud. bal.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Jarvisas Williamsas ir Ivanas Buva po 8, Margiris Normantas 7.

Pirmąjį susitikimą sostinėje „Rytas“ lengvai laimėjo 97:75 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Šį sezoną „Rytas“ laimėjo visas ketverias tarpusavio rungtynes. LKL reguliariajame sezone Vilniaus komanda nugalėjo 79:76 (namie), 101:68 (namie) ir 89:77 (išvykoje).

Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse dėl trečiosios vietos „Rytas“ nugalėjo 89:77.

„Šiauliai“ pastarąjį kartą prieš „Rytą“ laimėjo 2014 m. balandžio mėnesį. Po to Vilniaus komanda tarpusavio rungtynėse pasiekė 39 pergales iš eilės.

Šios komandos atkrintamosiose varžybose susitiko šešis kartus. Visus šešis kartus nugalėjo „Rytas“. Vilniaus komanda laimėjo dvi ketvirtfinalio serijas (2015 ir 2021 m.) ir keturias pusfinalio serijas (2001, 2004, 2009 ir 2012 m.).

„Rytas“ net penkias serijas laimėjo sausu rezultatu, o vieninteles rungtynes pralaimėjo, kaip jau minėta, 2012 metais (beje, tą sezoną pusfinalyje buvo žaidžiamos tik dvejos rungtynės ir skaičiuojamas taškų skirtumas; „Šiauliai“ pirmąsias rungtynes namie laimėjo 9 taškais, bet Vilniuje pralaimėjo 15 taškų).

„Rytas“ LKL žaidžia 29-ąjį sezoną. Į pusfinalį pateko 25-ąjį kartą. Vilniaus komanda laimėjo 19 iš 24 pusfinalio serijų, tarp jų – 15 iš eilės nuo 1999 iki 2013 metų.

Nuo 2018 metų „Rytas“ laimėjo tris iš eilės pusfinalio serijas (2020 m. atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos dėl pandemijos).

Praėjusį sezoną „Rytas“ pusfinalyje nugalėjo „Lietkabelį“ 3:0.

„Šiauliai“ LKL žaidžia 28-ąjį sezoną.

Į pusfinalį pateko 16-ąjį kartą, bet visas 15 praėjusių pusfinalio serijų pralaimėjo. „Šiauliai“ net 14 iš eilės pusfinalio serijų pralaimėjo sausu rezultatu 0:2 arba 0:3 ir vienintelę pergalę iškovojo 2012 metais, kai pusfinalyje žaidė su „Rytu“. Po to Šiaulių komanda iki šio sezono nė karto nepateko į pusfinalį.