Nuostabi „Ryto“ atkarpa lemiame kėlinyje atvedė vilniečius į LKL finalą

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ketvirtose pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Ryto“ krepšininkai išvykoje 87:77 (17:24, 22:19, 22:13, 26:21) įveikė Šiaulių „Šiaulius“ ir išsikovojo savo vietą finale.

Nuostabi „Ryto“ atkarpa lemiame kėlinyje atvedė vilniečius į LKL finalą<br> Vilniaus Ryto nuotr.
 LKL pusfinalis: „Šiauliai“ – „Rytas“<br>kksiauliai nuotr.

May 20, 2022, 6:34 PM, atnaujinta May 20, 2022, 8:55 PM

Mačas prasidėjo gana nerezultatyviai, o „Rytas“ palengva krovėsi pranašumą – 8:3. Beveik įpusėjus ketvirčiui „Šiauliams-7bet“ pavyko atgaivinti puolimą ir priartėti – 7:8. Dabar jau vilniečių puolimas strigo, tad šeimininkai pervėrė rezultatą – 10:8. Issufas Sanonas ir Jonathanas Elmore’as rinko reikalingus taškus bei leido savo komandai imti kontrolę į savo rankas – 24:17.

Nepaisant to, kad „Rytas“ kėsinosi artėti, persverti rezultato jiems niekaip nepavyko. „Šiaulių-7bet“ vyrai nepaleido iniciatyvos, J.Elmore’as vėl žibėjo ketvirčio pabaigoje ir įtemptas ketvirtis baigėsi tuo, kad prieš ilgąją pertrauką Šiaulių klubas pirmavo 43:39.

Po jos „Rytui“ buvo pavykę persverti rezultatą po Kennetho Smitho ir Ivano Buvos metimų (52:48), tačiau šeimininkai atsakė spurtu 8:0. Tik geresnis finišas leido vilniečiams prieš paskutinį ketvirtį pirmauti 59:56.

„Rytas“ ėmė savo persvarą versti rekordine (68:59), galiausiai po Arno Butkevičiaus baudos metimo skirtumas jau tapo dviženklis – 71:59. Maža to, M.Girdžiūnas smeigė tritaškį ir taip žlugdė varžovus, o J.Elmore’as aikštę paliko patyręs rankos traumą – 74:59. Likus porai minučių intriga dar buvo gyva (71:81), bet labiau šeimininkai nebepakovojo.

Pusfinalio seriją iki 3 pergalių sostinės ekipa laimėjo 3:1.

Prieš tai visas pergales klubai šventė namuose.

„Rytas“ namuose laimėjo 97:75 ir 94:79, o saulės miesto klubas namuose šventė pergalę rezultatu 84:72.

Kitoje pusfinalio serijoje Panevėžio „Lietkabelis“ 2:1 pirmauja prieš Kauno „Žalgirį“.