Titulas apgintas: Stambulo „Anadolu Efes“ – antrus metus iš eilės Eurolygos čempionė Naudingiausiu žaidėju pripažintas V. Micičius

Visą sezoną apie pergalę Eurolygoje kalbėjęs Erginas Atamanas pasakė tiesą. Šeštadienį Belgrade vykusiame turnyro finale jo treniruojama Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa antrus metus iš eilės ant savo galvos užsidėjo Eurolygos karūną.

Stambulo klubas antrus metus iš eilės triumfavo Eurolygos finale.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
V.Micičius.<br>AP/Scanpix nuotr.
Madrido klubas krito po atkaklios kovos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
E.Atamanas ir V.Micičius.<br>AP/Scanpix nuotr.
V.Micičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
V.Micičius tapo komandos herojumi pusfinalyje, o po dviejų dienų laimėjo ir finalą.<br>Imago/Scanpix nuotr.
E.Atamanas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 21, 2022, 7:45 PM, atnaujinta May 22, 2022, 8:27 AM

Finalinėse varžybose Stambulo klubas nugalėjo Madrido „Real“ 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15). Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju buvo pripažintas Vasilije Micičius. Jis finale įmetė 23 taškus.

Rungtynių startas vyko pagal Madrido scenarijų – Pablo Laso auklėtiniai įvėlė varžovus į jiems nepalankų nerezultatyvų krepšinį ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 15:14.

Panašus veiksmas vyko ir antrajame kėlinyje – Ispanijos ekipa toliau laikė savo priešininkus už gerklės. Visiškai puolime izoliuota „Anadolu Efes“ nebuvo panaši į save, o komandoms įsivėlus į gynybinį žaidimą „Real“ išėjo ilsėtis būdamas priekyje 34:29.

Vasilije Micičiaus bandoma užvesti „Anadolu Efes“ slogiai pradėjo ir trečiąjį kėlinį. „Real“ buvo įgijusi devynių taškų pranašumą ir tik ketvirčiui judant pabaigos link Stambulo klubas ėmė demonstruoti sau kiek palankesnį žaidimą.

Puolimą suaktyvinę turkai priartėjo prie priešininkų ir prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko 40:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje V.Micičius tolimu metimu po ilgesnės pertraukos išvedė „Anadolu Efes“ į priekį – 43:42.

Viso ketvirčio metu vyko nervų karas. Įpusėjus kėliniui S.Llullas tolimu metimu vėl sugrąžino „Real“ į pirmaujančios komandos sudėtį – 51:50.

Su tuo sutikti nenorėjusi „Anadolu Efes“ priešininkams atsakė sėkmingesne atkarpa – 53:50, tačiau likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos G.Deckas tolimu metimu išlygino skaičius švieslentėje – 53:53.

„Anadolu Efes“ dar kartą į priekį išvedė V.Micičius – serbo tolimas metimas vėl suteigė daugiau oro turkams.

Likus žaisti 44 sek. „Real“ sumažino savo atsilikimą iki minimumo – 57:58.

Nepasikeitus rezultatui ir likus žaisti 17 sek. iki kėlinio pabaigos „Anadolu Efes“ turėjo kamuolį savo rankose, bet „Real“ nenorėjo pažeisti taisyklių.

Už tai Madrido klubas sumokėjo skaudžiai – po netaiklaus Sh.Larkino šūvio liko vos kelios sekundės, o stebuklo sukurti nepadėjo ir neatkovotas kamuolys.

Turkijos ekipa pateko į Eurolygos istoriją, nes iki tol dar jokia komanda nebuvo laimėjusi turnyro būnant šeštoje reguliariojo sezono vietoje.

Nugalėtojai finale atliko vos 7 rezultatyvius perdavimus, o prie pergalės taškais pasižymėjo vos penki žaidėjai.

Šiose rungtynėse „Real“ vertėsi be pusfinalyje traumą patyrusio Nigelo Williamso-Gosso. Komandai taip pat nepadėjo ir anksčiau suspenduoti Thomasas Heurtelis ir Trey'us Thomkinskas.

Eurolygos finale netrūko ir lietuviškų akcentų. Rungtynėms teisėjavo arbitras iš Lietuvos Gytis Vilius.

Kiek anksčiau vykusiame mažajame finale pergalę iškovojo „Barcelona“, kuri pranoko Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

Stambulo „Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 23, Tiboras Pleissas 19, Shane'as Larkinas 10.

Madrido „Real“: Walteris Tavaresas 14, Sergio Llullas 9, Anthony Randolphas 6.