Pergalinga sezono pabaiga Europoje: Šaras ir „Barcelona“ laimėjo mažąjį Eurolygos finalą

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ekipa, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis, pergalingai užbaigė Eurolygos sezoną.

R.Jokubaitis ir Š.Jasikevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 21, 2022, 4:41 PM, atnaujinta May 21, 2022, 10:24 PM

Šeštadienį vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos Šaro kariauna 84:74 (20:18, 25:20, 17:18, 22:18) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

Rungtynes kiek geriau pradėjo katalonai, kurie ankstyvoje mačo stadijoje atitrūko nuo priešininkų – 8:2.

Kėliniui keliaujant pabaigos link graikams pavyko išjudinti savo puolimą – po dviejų kėlinių „Barcelona“ pirmavo vos dviejų taškų pranašumu – 20:18.

Antrajame kėlinyje vyko permaininga kova – didžiąją dalį ketvirčio komandos keitėsi pirmaujančių ekipų vaidmenimis.

Vis dėlto kur kas sėkmingesnė ketvirčio pabaigoje buvo Š.Jasikevičiaus auklėtiniams, kurie atitrūko nuo audringai sirgalių palaikomų graikų ir buvo priekyje 45:38.

Po pertraukos „Barcelona“ nuo savo priešininkų atitrūko dviženkliu pranašumu. Vienu metu komandas skyrė 15 taškų skirtumas, bet su tuo sutikti nenorėjusi „Olympiakos“ vis labiau artinosi prie katalonų ir prieš ketvirtąjį kėlinį 62:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Olympiakos“ buvo priartėjusi iki trijų taškų – 65:68, tačiau svarbiausiu momentu „Barcelona“ nebeatidavė iniciatyvos ir iškovojo trečiąją vietą Eurolygoje.

Mažajame finale R.Jokubaitis per 13 minučių įmetė 4 taškus (2/2 dvit., 0/2 trit., 0/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 2 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19, Sertačas Šanli 16, Cory Higginsas 11, Brandonas Daviesas 10, Nickas Calathesas 9.

„Olympiakos“: Aleksandras Vezenkovas 20, Kostas Sloukas 14, Shaquielle'as McKissicas 11, Tyleris Dorsey 10.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?