Vos neprisižaidęs „Žalgiris“ po pratęsimo antrą kartą įveikė „Šiaulius“

Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sužaistos antrosios mažojo finalo dėl trečios vietos rungtynės. Paskutiniame kėlinyje išsigelbėjęs Kauno „Žalgiris“ išvykoje 90:85 (26:17, 17:18, 17:27, 20:18, 10:5) įveikė Šiaulių „Šiaulius“.

„Šiauliai“ – „Žalgiris“<br>G. Bitvinsko nuotr.

2022-05-28 17:12, atnaujinta 2022-05-28 19:43

Serijoje iki 4 pergalių žalgiriečiai pirmauja 2–0.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, po Mareko Blaževičiaus dvitaškio antrajame kėlinyje atitrūkę dviženkliu skirtumu – 28:17. Vėliau atstumas tarp komandų siekė ir 15 taškų (34:29), tačiau į ilgąją pertrauką svečiai išsinešė tik Edgarą Ulanovą nuvylusį 8 taškų pranašumą (43:35).

Po ilgosios pertraukos komandos apsikeitė vaidmenimis – šiauliečiai padidino apsukas ir įsibėgėjus Giedriui Staniuliui sugebėjo persverti rezultatą (49:48). Vėliau rezultatą lygino ketvirtasis Artūro Milaknio tritaškis, tačiau jam tokios pačios vertės atsaką turėjo Martynas Varnas – 57:54. Ketvirtąjį kėlinį komandos galėjo pasitikti lygiai, tačiau šeimininkus į priekį išvedė paskutinės sekundės Nemanjos Bezbradicos baudų metimai – 62:60.

Lemiamame ketvirtyje komandos ir toliau žengė koja kojon, o susižeidus Eimantui Stankevičiui rezultatą vėl persvėrė Donatas Sabeckis – 70:69. Trumpą „Žalgirio“ spurtą pažymėjo Manto Kalniečio tritaškis – 76:70. Atsipalaiduoti neleido D.Sabeckio tritaškis – 79:80. Baudos metimu įžaidėjas išlygino rezultatą, blokavo Joffrey Lauvergne‘ą, bet M.Varno paskubinta ataka baigėsi klaida. Nevaisinga žalgiriečių ataka lėmė pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje „Šiauliai-7bet“ tris minutes negalėjo pasižymėti ir atsiliko 80:86. J.Lauvergne‘o dėjimas sutvirtino šeimininkų poziciją, o šeimininkus palaidojo nesportinė Danieliaus Baslyko pražanga.

Antanas Sireika savo dispozicijoje neturėjo susižeidusių Jonathano Elmore‘o ir Pauliaus Danusevičiaus. „Žalgiris“ neregistravo Regimanto Minioto, kurį rotacijoje pakeitė M.Blaževičius.

Trečiasis serijos mačas pirmadienį vyks Kaune.

Pirmose rungtynėse Kauno klubas namuose saulės miesto ekipą įveikė 92:75.

Pusfinalyje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo seriją prieš Panevėžio „Lietkabelį“ rezultatu 1–3.

Šiauliečiams kelią į finalą užkirto Vilniaus „Rytas“, kuris laimėjo 3–1.